5 biežāk meklētās

Berlocid 960mg tabletes N20 (0)

Vispārējas darbības pretinfekcijas līdzekļi >  Pretmikrobu līdzekļi sistēmiskai lietošanai
Nosaukums: Berlocid 960mg tabletes N20
Aktīvās vielas: Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum
Tipas: Recepte tiek kompensēta
Ražotājs: Berlin-Chemie
ATC kods J01EE01
Vidējā cena: 3,16 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Viela vai indikāciju grupa, vai darbības veids

Berlocid ir antibiotisks līdzeklis.

Berlocid sastāvā ir divu ārstniecisku vielu apvienojums, kas nomāc folijskābes (ūdenī šķīstoša vitamīna) metabolismu jutīgos slimību izraisošos mikroorganismos (konkurējoša folijskābes biosintēzes kavēšana).

Lietošana

Berlocid lieto pret trimetoprima/sulfametoksazola iekšķīgu lietošanu jutīgu slimības izraisošu mikroorganismu izraisītu infekciju ārstēšanai:

augšējo un dziļo elpceļu infekcijas;

Pneumocystis carinii izraisītas pneimonijas;

ausu, deguna un kakla apvidus infekcijas (izņemot streptokoku izraisīts tonsilīts);

nieru un urīnceļu (urīnpūšļa, urīnizvadkanāla) infekcijas, arī īslaicīgai un ilgstošai profilaktiskai ārstēšanai pret šo slimību atkārtošanos;

sieviešu un vīriešu dzimumorgānu infekcijas, arī prostatīts (prostatas iekaisums) un dažādas dzimumceļā nododamas slimības (sifilisu, tā saukto cieto šankru, neārstē);

gonokoku izraisīts urīnizvadkanāla iekaisums;

mīkstais šankrs;

granuloma inguinale;

kuņģa un zarnu trakta infekcijas: vēdertīfs, A un B paratīfs, hroniska vēdertīfa ierosinātāju nēsāšana, šigeloze (bakteriāla dizentērija), ceļotāju caureja;

septiskas gaitas salmonellu caureja (augsta temperatūra pēc baktēriju iekļūšanas asinsritē) pacientiem ar pavājinātu imunitāti;

bruceloze (mājdzīvnieku pārnēsāta infekcijas slimība);

- nokardioze (infekcijas slimība, kas īpaši skar pacientus ar pavājinātu imunitāti). Piezīme

Ar Berlocid neārstē gastroenterītu (kuņģa un zarnu trakta iekaisumu), ko izraisījis t.s. Salmonella enteritis, jo šīs zāles netiekmē slimības gaitu, un slimību izraisošo mikroorganismu nesāšana var pat paildzināties (skatīt iepriekš izņēmumus).


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Berlocid tabletes šādos gadījumos:

ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret sulfanilamīdu grupas zālēm, trimetoprimu vai citām radniecīgām zālēm (trimetoprima analogiem, piemēram, tetroksoprimu), vai kādu citu šo tablešu sastāvdaļu;

ja Jums ir erythema exsudativum multiforme (smags traucējums ar ādas piesārtumu un čūlošanos), arī bijusi agrāk;

ja Jums ir patoloģiskas pārmaiņas asinainā, piemēram, trombocitopēnija (trombocītu skaita samazināšanās), granulocitopēnija (noteikta balto asinsķermenīšu skaita samazināšanās) vai megaloblastiska anēmija (noteikts sarkano asinsķermenīšu trūkuma veids);

ja Jums ir noteiktas sarkano asinsķermenīšu slimības (pārmantots glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes deficīts un hemoglobīna patoloģijas, piemēram, Hb Köln un Hb Zürich);

ja Jums ir nieru bojājums vai nieru darbība ir stipri pavājināta, t. i., kreatinīna klīrenss ir mazāks nekā 15 ml/min (kreatinīna klīrenss ir nieru darbības raksturlielums);

ja Jums ir smags aknu bojājums vai aknu darbības traucējumi (piemēram, akūts aknu iekaisums);

ja Jums ir traucēta sarkanā asins pigmenta veidošanās (akūta porfirija);

jaundzimušajiem ar hiperbilirubinēmiju (palielinātu bilirubīna – žults pigmenta – daudzumu) vai glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes trūkumu eritrocītos (paskaidrojumu skatiet iepriekš).

Osteomielītu (kaulu smadzeņu iekaisumu) pārsvarā izraisa stafilokoki, pret kuriem Berlocid bieži nav pietiekami efektīvs. Tāpēc šīs slimības gadījumā Berlocid nedrīkst lietot.

Īpaša piesardzība, lietojot Berlocid tabletes, nepieciešama šādos gadījumos:

ja Jums ir viegli nieru vai aknu darbības traucējumi;

ja Jums ir vairogdziedzera darbības traucējumi;

ja Jums ir paaugstināta jutība pret sulfanilamīdiem līdzīgām zālēm, ko lieto cukura diabēta ārstēšanai (sulfonurīnvielas pretdiabēta līdzekļiem) un urīndzenošiem līdzekļiem (sulfanilamīdu grupas diurētiskiem līdzekļiem);

ja Jums ir iespējams folijskābes (piemēram, asinsradei svarīga vitamīna) deficīts;

ja Jums ir noteikta pārmantota slimība (trausla X hromosoma kopā ar garīgās attīstības aizturi bērniem).

Berlocid nav piemērots par 13 gadiem jaunākiem bērniem. Šim nolūkam pieejamas citas zāļu formas vai zāļu formas ar mazāku aktīvās vielas daudzumu.

Trimetoprims (viena no Berlocid sastāvdaļām) traucē fenilalanīna (aminoskābes) metabolismu. Ja Jums ir fenilketonūrija (slimība, ko izraisījis fenilalanīna metabolisma defekts), Jūs tomēr drīkstat lietot Berlocid, ja turpināt stingri ievērot diētu ar mazu fenilalanīna daudzumu.

Pastāvīga ārsta uzraudzība nepieciešama nieru, aknu vai vairogdziedzera darbības traucējumu gadījumā, ja Jums ir iespējams folijskābes trūkums, kā arī gados vecākiem pacientiem.

Ja Jums tikusi pārstādīta niere un Jūs saņemat zāles ciklosporīnu (zāles organisma imūnās atbildes reakcijas nomākšanai), ārstējot ar Berlocid ir palielināta kaitīga ietekme uz nierēm (nefrotoksicitāte), jo šīs abas zāļu vielas darbojas līdzīgi. Tāpēc nelietojiet Berlocid par pirmās izvēles zālēm pacientiem ar pārstādītu nieri, kuri saņem ciklosporīnu un kuriem ir urīnceļu infekcija.

Ja rodas gripai līdzīgi simptomi, kakla iekaisums vai drudzis, nekavējoties jāpārbauda asinsaina.

Ja parādās ādas izsitumi, ārstēšana ar Berlocid tabletēm nekavējoties jāpārtrauc!

AIDS slimniekiem, kuriem tiek ārstēta Pneumocystis carinii pneimonija ar lielām devām, ir īpaši liela blakusparādību (īpaši dažādas smaguma pakāpes palielinātas jutības ādas reakciju) sastopamība. Šiem pacientiem jānosaka Berlocid aktīvo vielu daudzums asinīs, jo, neskatoties uz normālu kreatinīna klīrensu, šo aktīvo vielu nieru klīrenss var būt stipri traucēts (šo vielu izvadīšana ar urīnu var būt traucēta, neskatoties uz normāliem kreatinīna raksturlielumiem) kristalūrijas dēļ (kristālu izgulsnēšanās dēļ urīnceļos).

Retāk radusies arī hipokaliēmija (samazināts kālija daudzums asinīs) vai draudoša hiperkaliēmija (palielināts kālija daudzums asinīs) apvienojumā ar smagu hiponatriēmiju (samazinātu nātrija daudzumu asinīs), tāpēc dažas dienas pēc ārstēšanas sākuma stingri jākontrolē kālija un nātrija līmenis asinīs.

Iespējama arī hiperkaliēmija (palielināts kālija daudzums asinīs), kad tiek lietota standartdeva, īpaši traucētas nieru darbības gadījumā, tomēr Berlocid lietojot standartdevā, novērota arī hipokaliēmija (samazināts kālija daudzums asinīs).

Pat ja Jūs tiekat ārstēts ar normālu Berlocid devu, un īpaši ja Jums ir nieru darbības traucējumi, Jums ir regulāri jāpārbauda kālija un nātrija daudzums asinīs.

Ārstēšanas laikā ar Berlocid nodrošiniet pietiekamu šķidruma uzņemšanu (pieaugušajam dienā jāizdalās vismaz 1200 ml urīna).

Berlocid lietošanas laikā iespējama fotosensitizācija (ādas simptomu parādīšanās pēc uzturēšanās gaismā). Tas Jums īpaši jāņem vērā, ja uzturaties spēcīgā saules gaismā vai UV starojumā.

Gados vecākiem pacientiem, pacientiem ar folijskābes trūkumu, kā arī lietojot lielas Berlocid devas, jāapsver folijskābes lietošanas nepieciešamība.

Piezīme par bērnu ārstēšanu ar Berlocid tabletēm

Berlocid 800 mg/160 mg tabletes nav piemērotas par 13 gadiem jaunākiem bērniem. Šim nolūkam pieejamas zāles citās zāļu formās vai ar mazāku aktīvo vielu daudzumu.

Ilgstoša lietošana vai lietošana lielā devā

Ja Berlocid lieto ilgāk par 14 dienā, regulāri jāpārbauda asinsaina (īpaši trombocītu skaits).

Ilgstoša un/vai atkārtota Berlocid lietošana var izraisīt jaunu vai sekundāru inficēšanos ar baktērijām vai rauga sēnītēm, kas ir nejutīgas pret trimetoprimu/sulfametoksazolu.

Jums ir jāpievērš uzmanība iespējamas inficēšanās ar šādiem slimību izraisošiem mikroorganismiem pazīmēm (piemēram, gļotādu sēnīšu infekcijai ar apsārtumu un baltu aplikumu). Sekundāras infekcijas ir atbilstoši jāārstē.

Citi norādījumi par piesardzību

Jebkura antibiotisku līdzekļu lietošana var izraisīt slimību ierosinošu mikroorganismu savairošanos, kas ir nejutīgi (rezistenti) pret lietotajām zālēm.

Ja ārstēšanas laikā ar Berlocid vai pēc tam sākas stipra, nepārejoša, reizēm asiņaina caureja un krampjveida vēdersāpes, par to jāinformē ārsts, jo tās var būt smaga zarnu gļotādas iekaisuma (pseidomembranoza kolīta) pazīmes, ko galvenokārt izraisa Clostridium difficile. Tas ir nekavējoties jāārstē. Šī antibiotiku terapijas izraisītā zarnu slimība var apdraudēt dzīvību.

Berlocid nav efektīvs streptokoku angīnas (tonsilīta) gadījumā, jo slimību izraisošie mikroorganismi netiek iznīcināti. Sifilisa (t. s. cietā šankra) gadījumā Berlocid nav efektīvs ne inkubācijas periodā (laikā no inficēšanās līdz pirmo slimību pazīmju izpausmei), ne pēc manifestācijas (slimības parādīšanās).

Piodermiju un karbunkulus (strutainus ādas iekaisumus), abscesus (lokalizētus strutu sakopojumus) un brūču infekcijas vairumā gadījumu izraisa streptokoki un stafilokoki, pret kuriem Berlocid bieži nav pietiekami efektīvs. Berlocid nav piemērots šādu slimību ārstēšanai.

Ja Jums ir atklāts pārmantots glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes (cukura metabolisma fermenta) deficīts eritrocītos vai hemoglobīna patoloģijas (pārmainīti sarkanie asins pigmenti), piemēram, Hb Koln vai Hb Zurich, sulfhemoglobinēmijas vai methemoglobinēmijas (asins sarkano pigmentu pārmaiņu) dēļ iespējama cianoze (zili sarkana ādas un gļotādu krāsa). Glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes deficīta gadījumā jutīgiem pacientiem neatkarīgi no lietotās devas iespējama hemolīze (sarkano asinsķermenīšu sabrukšana).

Citu zāļu lietošana

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Berlocid iedarbību pastiprina, pat līdz palielinātam blakusparādību riskam:

probenecīds un sulfīnpirazons (divas zāles, ko lieto pret paaugstinātu urīnskābes līmeni), indometacīns (zāles pret sāpēm, reimatismu un iekaisumu), fenilbutazons (zāles pret podagru un noteiktiem reimatisma paveidiem) un salicilāti (zāles pret drudzi, iekaisumu, kā arī asinsreces kavēšanai);

p-aminosalicilskābe (prettuberkulozes zāles), barbiturāti (miega zāles) vai primidons (zāles pret krampjiem);

pastāv palielināts sīku kristālu izgulsnēšanās risks urīnceļos (kristalūrija) terapijas laikā ar metenamīnu (zālēm urīnceļu infekciju ārstēšanai) vai urīna paskābināšanās dēļ, piemēram, lietojot metenamīna mandelātu.

Berlocid iedarbību pavājina:

jāizvairās no vienlaicīgas vietējo anestēzijas līdzekļu (p-aminobenzoskābes atvasinājumu), piemēram, benzokaīna, prokaīna, butakaīna un tetrakaīna, kā arī antiaritmiskā līdzekļa prokaīnamīda (zāļu pret neregulāru sirdsdarbību) lietošanas, jo šīs zāļu vielas pavājina Berlocid darbību;

iespējama Berlocid efektivitātes pavājināšanās, lietojot zāles kuņģa skābuma mazināšanai (minerālvielu antacīdos līdzekļus) un paraldehīdu (miega zāles).

Cita iespējamā mijiedarbība:

iespējamas arī pārmaiņas asinsainā, vienlaikus lietojot pirimetamīnu (zāles, piemēram, pret malāriju un toksoplazmozi) par 25 mg lielākā nedēļas devā;

lielāka folijskābes deficīta stāvokļu sastopamība, vienlaikus lietojot citus folijskābes trūkumu izraisošus līdzekļus (piemēram, metotreksātu).

Berlocid pastiprina citu zāļu iedarbību, pat līdz palielinātam blakusparādību riskam: Lietojot vienlaikus ar zālēm, kas arī aktīvi izdalās caur nierēm (piemēram, ar prokainamīdu [zālēm pret neregulāru sirdsdarbību] un amantadīnu [zālēm pret Pārkinsona slimību vai gripu]), iespējama konkurējoša inhibīcija, kas var izraisīt vienas vai abu aktīvo vielu koncentrācijas palielināšanos plazmā (abas zāles traucē otru zāļu izvadīšanu, tāpēc paliek organismā lielākā daudzumā);

Berlocid terapijas laikā ciklosporīns (zāles organisma imūnitātes nomākšanai) var atgriezeniski pavājināt nieru darbību (skatīt nodaļu “Īpaša piesardzība, lietojot Berlocid tabletes, nepieciešama šādos gadījumos”);

Berlocid var pastiprināt noteiktu zāļu (kumarīnu), kas kavē asinsreci, darbību (kumarīnu hipoprotrombinēmisko darbību);

var pastiprināties arī dažu zāļu pret paaugstinātu glikozes līmeni asinīs (perorālo sulfonilurīnvielas grupas pretdiabēta līdzekļu) darbība;

Berlocid pastiprina difenilhidantoīna (fenitoīna – zāļu krampju ārstēšanai), metotreksāta (zāļu vēža ārstēšanai) un īslaicīgas darbības vēnā ievadāmu barbiturātu (anestēzijas līdzekļu, piemēram, tiopentāla) darbību;

vienlaikus lietojot kotrimoksazolu un rifampicīnu (antibiotiku), var samazināties rifampicīna klīrenss (rifampicīna sabrukšanas samazināšanās) un līdz ar to palielināties rifampicīna kocentrācijas serumā;

gados vecākiem pacientiem, kuri lieto urīndzenošus līdzekļus (pārsvarā tiazīdus), pastāv palielināts asins plātnīšu skaita samazināšanās risks;

gados vecākiem pacientiem iespējams paaugstināts noteiktu sirds mazspējas ārstēšanas zāļu (digoksīna) līmenis;

smagu sirdsdarbības ritma traucējumu risks var palielināties, ja Berlocid lieto vienlaikus ar amiodaronu;

Berlocid lietošana vienlaikus ar AKE inhibitoriem var izraisīt patoloģiski augstu kālija līmeni asinīs.

Berlocid pavājina citu zāļu iedarbību:

Berlocid terapijas laikā iespējami 6-merkaptopurīna uzsūkšanās traucējumi, kas izraisa 6-merkaptopurīna pretleikēmiskās (pret asins vēzi) darbības pavājināšanos;

vienlaicīga kotrimoksazola lietošana var mazināt vai likvidēt folijskābes iedarbību megaloblastiskas anēmijas (noteikta sarkano asinsķermenīšu trūkuma paveida) ārstēšanā;

retos gadījumos kotrimoksazola terapijas laikā var tikt apdraudēts hormonālo pretapaugļošanās līdzekļu (tablešu) kontraceptīvās iedarbības drošums, tāpēc ieteicams papildus izmantot nehormonālas kontracepcijas metodes.

Berlocid lietošana kopā ar uzturu

Mijiedarbība nav zināma.

Grūtniecība un dīšanas periods

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Berlocid tabletes nedrīkst lietot grūtniecības pirmajos trīs mēnešos. Grūtniecības pēdējos sešos mēnešos un zīdīšanas periodā Berlocid drīkst lietot tikai pēc stingras ieguvuma un riska attiecības novērtēšanas. Lai gan līdz šim iegūtā pieredze neliecina par palielinātu kroplību risku cilvēkam, šāda bīstamība iespējama ietekmes dēļ uz folijskābes vielmaiņu. Tāpēc, ja esat grūtniece, jānodrošina pietiekama folijskābes uzņemšana.

Jaundzimušajiem (īpaši priekšlaikus dzimušajiem), kuri pirms dzimšanas tikuši pakļauti aktīvās vielas iedarbībai, pastāv īpašs hiperbilirubinēmijas (palielināta žults pigmenta daudzuma asinīs) risks.

Mātes pienā atklātais aktīvās vielas daudzums ir neliels, kas nav bīstami zīdainim. Tomēr, piesardzības dēļ jaundzimušos un zīdaiņus, kuriem ir glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes (cukura metabolisma enzīma) trūkums, nedrīkst zīdīt.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Ļoti reti Berlocid terapijas laikā iespējama īslaicīga tuvredzība (miopija) vai akūta psihoze (psihisks traucējums). Jūs vairs nespēsit ātri un mērķtiecīgi reaģēt uz negaidītiem un pēkšņiem notikumiem. Ārstējoties ar Berlocid, nevadiet transportlīdzekļus un neapkalpojiet iekārtas! Nestrādājiet ar elektriskiem darbarīkiem vai mašīnām! Nestrādājiet bez droša atbalsta kājām!


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Vienmēr lietojiet Berlocid tabletes tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Devas

Ja vien ārsts nav norādījis citādi, devas ir šādas. Ievērojiet norādījumus, jo citādi Berlocid nespēs pienācīgi darboties!

Standartdeva Pieaugušajiem un pusaudžiem no 13 gadu vecuma jālieto pa 1 tabletei divreiz dienā.

Nekomplicēta urīnpūšļa iekaisuma vienreizēja ārstēšana sievietēm Trīs tabletes vienreizēji.

Gonorejas ārstēšana vienu dienu Pieaugušajiem jālieto 2,5 tabletes ik pēc 12 stundām.

Gonorejas ārstēšana vairākas dienas

• Pa divām tabletēm divreiz dienā ar 12 stundu starplaiku 2 dienas

• vai pa 5 tabletēm reizi dienā 3 dienas.

Ilgstoša urīnceļu infekciju recidīvu profilakse Pieaugušajiem jālieto pa 1 tabletei reizi dienā vakarā.

Pneumocystis carinii pneimonija

Berlocid tabletes lieto pat 5 reizes lielākā devā nekā standartdeva (100 mg sulfametoksazola/ kg ķermeņa masas un 20 mg trimetoprima/kg ķermeņa masas dienā). Ārstēšanas sākumā, vismaz pirmās 48 stundas jāizvēlas intravenoza ievadīšana.

Īpaši ieteikumi par devām

Mīkstais šankrs

Pieaugušajiem: pa 1 tabletei divreiz dienā 7 dienas. Ja pēc 7 dienām nav vērojama izārstēšanās, bet tikai neliela uzlabošanās, tad terapiju var turpināt vēl 7 dienas.

Granuloma inguinale Pieaugušajiem: pa 1 Berlocid tabletei divreiz dienā, parasti 2 nedēļas.

Nokardioze

Pieaugušajiem: pa 1 Berlocid tabletei trīsreiz dienā 8 – 10 nedēļas.

Piezīme: ārstēšanas sākumā, vismaz pirmās 5 – 7 dienas jāizvēlas intravenoza iepriekš norādītās dienas devas – 2400 mg sulfametoskazola un 960 mg trimetoprima – ievadīšana.

Lietošana pavājinātas nieru darbības gadījumā

Kreatinīna klīrenss Deva
> 30 ml/min Standartdeva
15 - 30 ml/min Puse standartdevas
< 15 ml/min Kontrindicēts

Pavājinātas nieru darbības gadījumā jānosaka sulfametoksazola koncentrācija plazmā. Asins paraugus ņem 12 stundas pēc pēdējās devas ieņemšanas ik pēc 3 ārstēšanas dienām. Ja kopējā sulfametoksazola koncentrācija plazmā ir lielāka nekā 150 µg/ml, ārstēšana jāpārtrauc. Ja kopējā sulfametoksazola koncentrācija plazmā samazinās zem 120 µg/ml, piemēram, pēc hemodialīzes, ārstēšanu var atsākt.

Lūdzu, aprunājieties ar ārstu vai farmaceitu, ja šķiet, ka Berlocid iedarbība ir pārāk stipra vai pārāk vāja.

Piezīme

Ja zāles jālieto mazākā devā, ir pieejamas zāļu formas ar mazāku aktīvās vielas daudzumu.

Lietošanas veids

Norijiet tabletes, uzdzerot daudz šķidruma.

Ja slimība ir smagā formā, zāles labāk ievadīt parenterāli (injicējot vēnā vai muskulī), šīs zāles – vēlams intravenozi (injekcija vēnā).

Lietošanas ilgums

Ārsts lems par lietošanas ilgumu. Zāļu lietošanas ilgums atkarīgs no pamatslimības un slimības gaitas. Tālāk minētie norādījumi uzskatāmi par ieteikumiem.

Bakteriālu infekcijas slimību gadījumā ārstēšanas ilgumu nosaka slimības gaita. Parasti pietiek ar 5 – 8 dienu terapiju. Ar nolūku nostiprināt ārstēšanas efektivitāti Berlocid jālieto vēl 2 – 3 dienas, arī ja slimības simptomi ir izzuduši.

Pneumocystis carinii izraisītas pneimonijas minimālais ārstēšanas ilgums ir 14 dienas, lai ārstēšana būtu efektīva.

Ilgstoša urīnceļu infekciju recidīvu profilakse ilgst 3 – 12 mēnešus, nepieciešamības gadījumā arī ilgāk.

Ja esat lietojis Berlocid tabletes vairāk nekā noteikts

Pārdozēšanas simptomi

Ja zāles lietotas stipri lielākā daudzumā, simptomi ir vemšana, caureja, galvassāpes, reibonis, kā arī neparasti maza urīna izdalīšanās (oligūrija) vai neizdalīšanās (anūrija), vai sīku kristālu izgulsnēšanās urīnceļos (kristālūrija). Šādā gadījumā meklējiet tuvākā pieejamā ārsta palīdzību!

Pārdozēšanas ārstēšana

Ņemot vērā pārdozēšanas simptomu izteiktību, jāveic šādi pasākumi: kuņģa skalošana, lai nepieļautu turpmāku aktīvās vielas uzsūkšanos. Pacientiem ar neaptumšotu apziņu var tūlīt arī iztukšot kuņģi (ierosināt vemšanu). Jāpaātrina ekskrēcija caur nierēm (forsētā diurēze) ar pastiprinātu šķidruma uzņemšanu, jāveic hemodialīze un jālieto folijskābe. Jāveic arī asinsainas kontrole.

Ja esat aizmirsis lietot Berlocid tabletes

Ja esat aizmirsis kādu devu, turpiniet Berlocid lietošanu, itkā nekas tāds nebūtu noticis. Lūdzu, nemēģiniet kompensēt aizmirsto devu ar lielāku devu nākamajā reizē. Ir svarīgi, lai jūs turpinātu Berlocid lietošanu atbilstoši norādījumiem ar regulāriem starplaikiem!

Ja Jūs pārtraucat lietot Berlocid tabletes

Lūdzu, nepārtrauciet Berlocid tablešu lietošanu pāragri. Cīņa ar slimību izraisošajiem mikroorganismiem jāturpina vēl kādu laiku pēc sūdzību izzušanas. Ja tas netiek darīts, slimības pazīmes var parādīties atkal.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, Berlocid tabletes var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Blakusparādību vērtēšanā tiek izmantots šāds sastopamības iedalījums: ļoti bieži: vairāk nekā 1 no 10 ārstētajiem pacientiem, bieži: mazāk nekā 1 no 10, bet vairāk nekā 1 no 100 ārstētajiem pacientiem, retāk: mazāk nekā 1 no 100, bet vairāk nekā 1 no 1000 ārstētajiem pacientiem, reti: mazāk nekā 1 no 1000, bet vairāk nekā 1 no 10 000 ārstētajiem pacientiem, ļoti reti: mazāk nekā 1 no 10000 ārstētajiem pacientiem, sastopamība nav zināma (nav iespējams novērtēt no pieejamajiem datiem).

Svarīgas blakusparādības vai pazīmes, kurām jāpievērš uzmanība, un rīcība traucējumu gadījumā

Ja jūs skar kāda no tālāk minētajām blakusparādībām, pārtrauciet Berlocid lietošanu un, ja iespējams, nekavējoties dodieties pie sava ārsta.

Rodoties galvassāpēm, sliktai dūšai, vemšanai, apātijai, reakciju trūkumam, apjukumam, reibonim, drebuļiem, drudzim, nepārejošai caurejai un ādas izsitumiem, pārtrauciet ārstēšanu nekavējoties! Šādā gadījumā sazinieties ar tuvāko ārstu!

Tālāk minētās ļoti reti sastopamās blakusparādības var apdraudēt dzīvību. Tāpēc, ja šādi traucējumi rodas pēkšņi vai kļūst negaidīti smagi, nekavējoties informējiet ārstu.

Zarnu gļotādas iekaisums (pseidomembranozs enterokolīts)

Retos gadījumos trimetoprima/sulfametoksazola terapijas gadījumā novērots smags zarnu gļotādas iekaisums (pseidomembranozs enterokolīts) – pārsvarā Clostridium difficile izraisīts

(skatīt arī nodaļu “Īpaša piesardzība, lietojot Berlocid tabletes, nepieciešama šādos gadījumos”).

Šādā gadījumā ārstam jāapsver Berlocid terapijas pārtraukšana (atkarībā no indikācijas – zāļu lietošanas iemesla) un, ja nepieciešams, nekavējoties jāsāk atbilstoša ārstēšana (piemēram, lietojot īpašus antibiotiskus/antibakteriālus līdzekļus, kuru efektivitāte ir klīniski pierādīta).

Nedrīkst lietot zarnu kustības (peristaltiku) kavējošus zāļu līdzekļus.

Smagas akūtas paaugstinātas jutības reakcijas (piemēram, anafilaktiskais šoks) Ļoti reti radās smagas akūtas paaugstinātas jutības reakcijas ar anafilaktisko šoku (pēkšņs, smags stāvoklis ar asinsspiediena pazemināšanos un sirdsdarbības vai elpošanas apstāšanās draudiem), kuru gadījumā jāveic atbilstoši neatliekamās palīdzības pasākumi. Smagas paaugstinātas jutības ādas reakcijas, piemēram, erythema exudativum multiforme, Stīvensa-Džonsona sindroms, Laiela sindroms un eksfoliatīvs dermatīts (dzīvību iespējami apdraudoši traucējumi, dažos gadījumos ar ādas atslāņošanos un, varbūt, ar čūlām uz ādas un gļotādām) attīstās reti, ja lietots trimetoprims/sulfametoksazols (Berlocid aktīvās vielas). Šīs ādas alerģiskās reakcijas (dažādā smaguma pakāpē) biežāk rodas pacientiem ar HIV infekciju. Ārstēšana ar Berlocid ir nekavējoties jāpārtrauc un ārstam jāveic atbilstoši neatliekamās palīdzības pasākumi (piemēram, prethistamīna līdzekļu, kortikosteroīdu, simpatomimētisku līdzekļu ievade un, ja nepieciešams, elpināšana).

Vispārējas piezīmes par paaugstinātas jutības reakcijām

Smagas un dzīvību apdraudošas blakusparādības biežāk ir gados vecākiem pacientiem (vecākiem par 60 gadiem). Ziņots par nāves gadījumiem saistībā ar nevēlamu ietekmi uz asinsrades sistēmu un ādu.

Citas iespējamās blakusparādības

Ārstēšanas laikā ar Berlocid iespējamas tālāk minētās blakusparādības.

Infekcijas un parazitozes

Ļoti reti: aseptisks meningīts (smadzeņu apvalka iekaisums, kas nav saistīts ar slimību izraisošiem mikroorganismiem), inficēšanās ar sēnītēm Candida albicans.

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi

Ļoti reti: asinsainas pārmaiņas ar trombocītu skaita samazināšanos (trombocitopēniju) un balto asinsķermenīšu skaita samazināšanos (leikocitopēniju), sarkano asinsķermenīšu trūkums asinsrades traucējumu dēļ (aplastiska anēmija) un sarkano asinsķermenīšu trūkums, piemēram, folijskābes vai B12 vitamīna trūkuma dēļ (megaloblastiska anēmija); agranulocitoze (smaga noteikta balto asinsķermenīšu veida skaita samazināšanās) un akūta hemolītiska anēmija (sarkano asinsķermenīšu trūkums sarkano asinsķermenīšu sabrukšanas dēļ).

Imūnās sistēmas traucējumi

Bieži: dažāda smaguma pakāpes alerģiskas reakcijas, piemēram, ādas izsitumi (nātrenes veida, apsārtums, mezgliņi vai masaliņveida), purpura (sīki punktveida asinsizplūdumi ādā un gļotādās), fotodermatoze (gaismas iedarbības izraisīti ādas bojājumi) un mezglainā eritēma (traucējums ar sarkanu mezgliņu veidošanos ādā).

Ļoti reti: sīko artēriju un vēnu iekaisums (mezglainais periartrīts, Henoch-Schonlein purpura), sistēmas sarkanā vilkēde (organisma imūnsistēmas traucējums ar dažādu orgānu iekaisumu), angioneirotiska tūska (ādas pietūkums) un petehiju (punktveida) asinsizplūdumi ādā.

Citas palielinātas jutības reakcijas

Ļoti reti: medikamentozs drudzis un pseidosepse (šķietamas asinssaindēšanās stāvoklis).

Metabolisma un barošanās traucējumi

Ļoti reti: metabola acidoze (asiņu pārskābināšanās) un hipoglikēmija (pazemināts glikozes līmenis asinīs).

Retāk: hipokaliēmija (kālija līmeņa pazemināšanās asinīs) vai hiperkaliēmija (kālija līmeņa paaugstināšanās asinīs), kas saistīta ar hiponatriēmiju (nātrija līmeņa pazemināšanos asinīs) (skatīt arī nodaļu “Īpaša piesardzība, lietojot Berlocid tabletes, nepieciešama šādos gadījumos”).

Psihiskie traucējumi

Ļoti reti: akūtas psihozes (psihiski traucējumi), halucinācijas.

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti reti: galvassāpes, vertigo (reibonis), perifērs neirīts (nervu iekaisums), neiropātijas (ne iekaisuma nervu bojājumi) un parestēzijas (dīvainas sajūtas, piemēram, roku un kāju tirpšana un nejutīgums), ataksija (pareizu kustību traucējumi), disdiadokokinēze (pavājināta spēja ātri veikt mainīgas kustības), piemēram, izplest un saliekt pirkstus, krampji.

Acu slimības

Ļoti reti: pārejoša tuvredzība (miopija), uveīts (acs vidusslāņa iekaisums).

Ausu un labirinta bojājumi Retāk: troksnis ausīs.

Sirds funkcijas traucējumi

Ļoti reti: miokardīts (sirds muskuļa iekaisums), QT intervāla pagarināšanās (pārmaiņas EKG) un torsades de pointes (sirdsdarbības ritma pārmaiņa).

Respiratorās, krūšu kurvja un videnes slimības

Ļoti reti: alerģiskas plaušu reakcijas: infiltrāti plaušās (iekaisuma šūnu uzkrāšanās plaušu audos), noteikti pneimonijas veidi (intersticiāla un eozinofiliska pneimonija), elpošanas mazspēja (elpas trūkums). Šīs reakcijas biežāk rodas AIDS slimniekiem.

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Bieži: mēles, smaganu un mutes gļotādas iekaisums, kā arī neparastas garšas sajūtas, sūdzības par kuņģi un zarnām – par sāpēm vēdera augšdaļā, ēstgribas zudumu, sliktu dūšu, vemšanu vai caureju.

Ļoti reti: akūts pankreatīts (aizkuņģa dziedzera iekaisums).

Aknu un/vai žultsceļu traucējumi

Retāk: holestātiska hepatoze (aknu slimību ar žults uzkrāšanos).

Ļoti reti: fokāla vai difūza aknu nekroze (aknu audu sadalīšanās) – sindroms ar žultsvadu bojāeju un noteiktu asins raksturlielumu paaugstināšanos (klīniski ķīmiski laboratoriskie raksturlielumi: transamināzes, bilirubīns).

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Ļoti reti: mialģija (muskuļu sāpes) un artralģija (locītavu sāpes).

Nieru un urīnceļu traucējumi

Ļoti reti: kristālūrija (sīku kristālu izgulsnēšanās urīnceļos, īpaši nepietiekamu uzturu saņēmušiem pacientiem), akūts intersticiāls nefrīts (nieru iekaisums) un akūta nieru mazspēja, kā arī noteiktu asins raksturlielumu (klīniski ķīmisko laboratorisko raksturlielumu – kreatinīna, urīnvielas) līmeņa paaugstināšanās.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas, vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Nelietot Berlocid tabletes pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un plāksnītes pēc Der. līdz un EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Uzglabāšanas apstākļi

Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.

Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


Izvērst / Savērst Sīkāka informācija

Ko Berlocid 800 mg/160 mg tabletes satur

Aktīvās vielas vienā tabletē ir 800 mg sulfametoksazola un 160 mg trimetoprima (= 960 mg kotrimoksazola).

Citas sastāvdaļas ir kukurūzas ciete, želatīns, magnija stearāts (Ph. Eur.) [augu].

Berlocid 800 mg/160 mg tablešu ārējais izskats un iepakojums

Baltas vai dzeltenbaltas, iegarenas, abpusēji izliektas tabletes ar dalījuma līniju abās pusēs.

Iepakojumi pa 10, 20 vai 30 tabletēm*."Berlocid 960mg tabletes N20" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

Cēsu Centra aptieka, SIA Zāles

Vienības laukums 2a, Cēsis
(6 41) 071 58
zales.cesis@e-apollo.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Jaunrozes aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Rīgas iela 37/39, Liepāja
(6 34) 22 573
annasap@inbox.lv
Darba laiks: I 08:00 - 18:00 II - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 16:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mēness aptieka 2, SIA Sentor Farm
Dežūraptieka

M.Nometņu iela 32, Rīga
(6) 761 12 03
aptieka5279@aptiekasf.lv
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

BENU aptieka 56, SIA VEF aptieka 2

Lāčplēša iela 38, Rīga
(6) 724 30 14
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 43, SIA ASJ aptieka
Izgatavo zāles
Cietokšņa iela 70, Daugavpils
(6 54) 574 56
aptieka43@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 19:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 13, SIA

Lielais pr. 3/5, Ventspils
(6 36) 281 15
Darba laiks: I - VII 09:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 42, SIA
Izgatavo zāles
Celtnieku iela 17, Ventspils
(6 36) 226 20
aptieka42@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 20:00 VI 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 41, SIA Dzelzavas

Dzelzavas iela 6A, Rīga
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mēness aptieka 35, SIA Balvu aptieka
Izgatavo zāles
Bērzpils iela 12, Balvi
(6 26) 192 63
balvu.aptieka@apollo.lv t.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 7, SIA Ķengura aptieka

Juglas iela 45, Rīga
(6) 781 60 51
Darba laiks: I - V 09:00 - 21:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating