5 biežāk meklētās

Ftorocort ziede 0,1% 15g (0)

Dermatoloģiski līdzekļi >  Kortikosteroīdus saturoši dermatoloģiski zāļu preparāti
Nosaukums: Ftorocort ziede 0,1% 15g
Aktīvās vielas: Triamcinolonum
Tipas: Recepte netiek kompensēta
Ražotājs: Gedeon Richter
ATC kods D07AB09
Vidējā cena: 5,72 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Ftorocort ziedes aktīvā viela ir triamcinolona acetonīds (15 mg), kas pieder zāļu grupai, ko sauc par steroīdiem. Tiem piemīt pretiekaisuma darbība.

Citas sastāvdaļas ir metilparahidroksibenzoāts, stearīnskābe, polisorbāts 60, cetilspirts, šķidrais parafīns, 85% glicerīns un attīrīts ūdens.

1 tūbā ir 15 g ūdenī šķīstošas ziedes.

Ftorocort ziedi lieto alerģiska ādas iekaisuma, ekzēmas un psoriāzes simptomātiskai ārstēšanai. Ftorocort ziede lokāli jālieto tādās devās un tik ilgi, kā to noteicis ārsts. Šī ziede ir jāuzziež uz Jūsu ārsta norādītajiem ādas laukumiem un jālieto ārsta noteiktās terapijas vajadzībām. Nelietojiet to jebkādām citām ādas problēmām.


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Ftorocort ziedi šādos gadījumos:

ja pastāv paaugstināta jutība pret jebkuru no preparāta sastāvdaļām;

pret baktēriju vai vīrusu infekcijām, pret sēnīšu izraisītām ādas infekcijām, kā arī pret parazītu izraisītām infekcijām (piemēram, pret kašķi);

uz ādas čūlām un brūcēm;

pret autiņu lietošanas izraisītiem izsitumiem;

uz sejas (piemēram, pret pūtītēm vai sejas piesarkumu);

pret iekaisumu ap muti;

preparātu likt acīs vai uz ādas ap acīm (piemēram, plakstiņiem);

Apstiprināts ZVA tieši pirms zīdīšanas uzklāt krūtīm;

herpes simplex (aukstumpumpa/dzimumorgānu herpes vīruss);

pret vējbakām;

pret tuberkulozi;

pret pinnēm.

Bērniem Ftorocort ziede jālieto piesardzīgi. Ja vien ārsts nav noteicis citādi, terapijas ilgums nedrīkst pārsniegt 5 dienas.Ārstēšana bērniem jāveic ārsta uzraudzībā.

No ilgstošas un nepārtrauktas preparāta lietošanas ir jāizvairās, jo neatkarīgi no pacienta vecuma pastāv ādas atrofijas risks. Ja preparātu uzklāj plašiem ādas laukumiem un jo īpaši - zem nosedzoša pārsēja, kā arī ķermeņa krokās, uzsūkšanās palielinās, kā rezultātā ir iespējams virsnieru garozas darbības nomākums. Šāds nomākums bērniem attīstās ļoti ātri.

Ārstējot psoriāzi, jāievēro, ka ir iespējams t. s. “atsitiena efekts”, kas var radīt atkarību no steroīdajiem preparātiem.Stipras iedarbības kortikosteroīdus nevajadzētu lietot ilgāk par 2 nedēļām.

Nelietot vienlaicīgi ar citiem lokāli lietojamiem kortikosteroīdu preparātiem, jo pieaug nevēlamo blakusparādību risks.

Grūtniecība un zīdīšanas periods

Tā kā dati, kas attiecas uz preparāta lietošanas drošību grūtniecības un zīdīšanas laikā nav pieejami, gadījumā, ja Jums ir iestājusies grūtniecība vai ja to plānojat, kā arī tad, ja barojat bērnu ar krūti, pirms ziedes lietošanas konsultējieties ar savu ārstu un ievērojiet ārsta ieteikumus.

Sistēmiski lietoti kortikosteroīdi izdalās mātes pienā un jaundzimušajiem var nevēlami ietekmēt virsnieru dziedzeru (dziedzeri uz nierēm) funkciju un izraisīt nevēlamas blakusparādības, piemēram, kavēt to augšanu.

Vienlaicīgi ar Ftorocort ziedi lietot arī citu ziedi (laiku pa laikam vai regulāri) vai citas zāles ir atļauts tikai pēc Jūsu ārsta piekrišanas.


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Ftorocort ziede divas līdz trīs reizes dienā plānā slānī jāuzklāj skartajai ādas zonai.

Ja esat lietojis Ftorocort vairāk nekā noteikts

Pārdozēšana var attīstīties gadījumā, ja ziedi ilgstoši uzklāj lieliem ādas laukumiem. Pārdozēšana var izraisīt gan lokālus simptomus, gan simptomus, kas skar visu organismu (atkarīgi no steroīdās vielas daudzuma, kas nokļuvis organismā). Šādā gadījumā nekavējoties jākonsultējas ar ārstu vai jādodas uz tuvākās slimnīcas pirmās palīdzības nodaļu.

Ja esat aizmirsis lietot Ftorocort

Ja esat aizmirsis lietot ziedi, uzziediet to, cik drīz vien iespējams. Tomēr gadījumā, kad jau gandrīz ir pienācis laiks ziedi lietot nākamo reizi, aizmirsto devu izlaidiet un turpiniet lietot ziedi kā agrāk. Tādā veidā tiek aizstāta aizmirstā deva un Jums ir iespējams izvairīties no preparāta pārdozēšanas.

Apstiprināts ZVA Gados vecākiem pacientiem ziede ir jālieto piesardzīgi un īslaicīgi.

Ja nejauši esat norijis ziedi, nekavējoties konsultējieties ar savu ārstu vai dodieties uz tuvākās slimnīcas pirmās palīdzības nodaļu.

Ja esat uzklājis ziedi uz normālas, veselas ādas apgabala, noslaukiet ziedi ar tīru papīra vai auduma salveti un ādas laukumu nomazgājiet ar lielu ūdens daudzumu.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, Ftorocort ziede var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lokālas nevēlamas blakusparādības novēro reti, bet nevēlamo blakusparādību risku paaugstina nosedzoša pārsēja lietošana. Īpaša nevēlamo blakusparādību attīstības tieksme ir sejas ādai, ar apmatojumu klātajiem ādas rajoniem un dzimumorgānu ādai.

Ja, salīdzinot ar stāvokli pirms terapijas sākuma, novērojat jebkādas ādas pārmaiņas vai jebkuras no turpmāk nosauktajām nevēlamajām blakusparādībām, Jums ir jāapmeklē savs ārsts.

Lokālās nevēlamās blakusparādības:

Ādas biezuma samazināšanās, sausa āda, ādas kairinājums, nieze, iekaisums ādas krokās, slimīgi palielināta svīšana, līnijas uz ādas, kapilāro asinsvadu paplašināšanās, ir iespējama asiņošanas tendence, neparasts ādas pigmentācijas zudums, akne, ādas problēmas(dermatīts, kontaktdermatīts),pamatslimības stāvokļa pasliktināšanās pacientiem ar psoriāzi, pastiprinātu apmatojumu,matu folikulu iekaisums, dedzinoša sajūta, negatīvs ādas tests.

Nevēlamās blakusparādības, kas skar visu organismu:

Lokālas terapijas laikā pieaugušajiem dažkārt novēro nevēlamas blakusparādības, kas skar visu organismu (sistēmiskas blakusparādības). Šīs nevēlamās blakusparādības var būt smagas.

Sistēmisko nevēlamo blakusparādību risks palielinās šādos gadījumos:

lietojot preparātu zem nosedzoša pārsēja (piemēram, plēves, kā arī ieklājot preparātu ķermeņa krokās);

uzklājot preparātu plašām ādas zonām;

lietojot preparātu bērniem (tas, ka bērnu āda ir plāna un preparāts tiek uzklāts relatīvi plašām ādas zonām, bērnus dara ļoti jutīgus).

Ietekme uz Jūsu hormoniem un metabolisko sistēmu

Ilgstošas terapijas laikā tiek nomākta hormonu izdalīšanās no hipotalāma un hipofīzes (divi dziedzeri smadzenēs) un virsnieru dziedzeriem (dziedzeri uz nierēm).

Organisma olbaltumvielu rezervju izsīkšana (masas zudums, kā arī muskuļu zudums rokās un kājās un kalcija un slāpekļa zudums).

Apstiprināts ZVA Ietekme uz Jūsu organismā esošo ūdeni un sāļiem

Tūska un augsts asinsspiediens ūdens un sāļu daudzuma palielināšanās dēļ organismā.

Krampji un spazmas kālija sāļu zuduma dēļ no organisma. Retos gadījumos kālija zudums jutīgiem pacientiem var izraisīt sirdsklauves (neregulāru sirdsdarbību).

Ietekme uz Jūsu muskuļiem un kauliem

Muskuļu krampji vai spazmas (steroīdu miopātija).

Muskuļu vājums.

Osteoporoze (kaulu izdilšana vai samazināšanās. Kaulu lūzumi, mugurkaula skriemeļu lūzumi).

Augšanas aizture.

Ietekme uz Jūsu gremošanas sistēmu

Kuņģa čūla (parasti ar perforāciju un asiņošanu).

Dispepsija (gremošanas funkcijas traucējums).

Kuņģa asiņošana.

Aizkuņģa dziedzera iekaisums.

Barības vada iekaisums, barības vada čūlas.

Ietekme uz Jūsu smadzenēm un garīgo stāvokli

Palielināts intrakraniālais spiediens.

Krampji.

Reibonis, galvassāpes.

Grūtības aizmigt (bezmiegs).

Psihiskie traucējumi.

Ietekme uz acīm

Radzenes čūla.

Aizmugurēja subkapsulāra katarakta (bērniem kataraktas attīstība ir vairāk iespējama nekā pieaugušajiem).

Palielināts acs iekšējais spiediens (glaukoma).

Uz āru izvirzīti acu āboli (eksoftalms).

Vīrusu vai sēnīšu izraisītu acu infekciju pasliktināšanās.

Citas

Infekciju maskēšana, latentu infekciju aktivēšana, oportūnistiskas infekcijas

(infekcija, kas rodas pavājinātas imūnās sistēmas dēļ), paaugstinātas jutības reakcijas.

Paaugstinātas jutības reakcijas var rasties pret jebkurām zālēm, tātad arī pret Ftorocort ziedi. Tā sastāvā esošā metilparahidroksibenzoāta (zināma kā parabēns) dēļ var rasties ādas iekaisums cilvēkiem, kas pret to ir jutīgi. Citas ziedes sastāvdaļas un aktīvā viela arī var izraisīt paaugstinātas jutības reakcijas.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.

Apstiprināts ZVA 5. KĀ UZGLABĀT FTOROCORT


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Nelietot Ftorocort pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


Izvērst / Savērst Sīkāka informācija

Ko Ftorocort satur

Aktīvā viela ir 0,015 g triamcinolona acetonīda (triamcinoloni acetonidum) katrā tūbā. 1g ziedes satur 0,001g triamcinolona acetonīda.

Citas sastāvdaļas ir: metilparahidroksibenzoāts, stearīnskābe, polisorbāts 60, cetilspirts, šķidrais parafīns, 85% glicerīns un attīrīts ūdens.

Ftorocort ārējais izskats un iepakojums:"Ftorocort ziede 0,1% 15g" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

Euro aptieka 6, SIA

A.Saharova iela 20A, Rīga
(6) 713 72 34
aptieka6@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00-22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 5, SIA Astras aptieka

A.Deglava iela 67, Rīga
(6) 780 28 96
aptieka5@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00 - 22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 11, SIA

Slokas iela 115, Rīga
(6) 741 10 67
aptieka11@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00 - 22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mēness aptieka 2, SIA Sentor Farm
Dežūraptieka

M.Nometņu iela 32, Rīga
(6) 761 12 03
aptieka5279@aptiekasf.lv
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 19, SIA

Stirnu iela 31, Rīga
(6) 757 28 57
aptieka19@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 20:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

BENU aptieka 48, SIA Aura aptieka
Izgatavo zāles
Stirnu iela 39, Rīga
(6) 759 74 38
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 7, SIA Ķengura aptieka

Juglas iela 45, Rīga
(6) 781 60 51
Darba laiks: I - V 09:00 - 21:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Jēkabpils Vecpilsētas aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Brīvības iela 144 Jēkabpils, LV -5201, Jēkabpils
(6 52) 322 55
aptieka@zednet.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 31, SIA
Izgatavo zāles
G.Apiņa iela 10a, Valmiera
(6 42) 282 52
aptieka31@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 25, SIA
Izgatavo zāles
Viestura iela 25, Jūrmala
(6) 775 51 89
aptieka25@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 20:00 VI 10:00 - 18:00 VII 10:00 - 16:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating