5 biežāk meklētās

Furosemīds 40mg tabletes N50 (0)

Kardiovaskulārā sistēma >  Diurētiski līdzekļi
Nosaukums: Furosemīds 40mg tabletes N50
Aktīvās vielas: Furosemidum - 40mg
Tipas: Recepte tiek kompensēta
Ražotājs: Olainfarm
ATC kods C03CA01
Vidējā cena: 2,19 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Zāļu Furosemīds Olainfarm 40 mg tabletes aktīvā viela furosemīds pieder pie zāļu grupas, ko sauc par diurētiskiem (urīndzenošiem) līdzekļiem. Furosemīds pastiprina urīna veidošanos un izvadīšanu, tā mazinot šķidruma daudzumu organismā un tūsku. Pēc zāļu ieņemšanas diurētiskā darbība sākas pirmās stundas laikā, maksimumu sasniedz otrajā stundā un turpinās apmēram

6 stundas.

Terapeitiskās indikācijas

Tūska: sirds, aknu vai nieru slimību izraisīta tūska; plaušu, smadzeņu, apdegumu tūska; arteriālā hipertensija (paaugstināts arteriālais asinsspiediens).


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Furosemīdu Olainfarm šādos gadījumos

ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret furosemīdu, sulfonamīdiem vai kādu citu zāļu sastāvdaļu

ja Jums ir hipovolēmija (samazināts asins kopējais daudzums), dehidratācija (organisma atūdeņošana), smaga hipokaliēmija, smaga hiponatriēmija (samazināts kālija, nātrija daudzums asinīs)

ja Jums ir aknu koma (aknu slimības izraisīts nesamaņas stāvoklis) vai prekoma, ko izraisījusi aknu ciroze

ja Jums ir diabētiska koma

ja Jums ir nieru mazspēja, ko izraisījusi nefrotoksisku vai hepatotoksisku zāļu lietošana

ja Jums ir anūrija (urīna neizdalīšanās no nierēm)

ja Jums ir urīnceļu aizsprostojums

ja Jums ir akūta porfīrija

Apstiprināts ZVA ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti

ja lietojat pimozīdu

Īpaša piesardzība, lietojot Furosemīdu Olainfarm, nepieciešama šādos gadījumos

Pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir hipotensija (pazemināts arteriālais asinsspiediens), priekšdziedzera hipertrofija, aknu mazspēja, sirds mazspēja, kas ilgstoši ārstēta ar sirds glikozīdiem, galvas smadzeņu artēriju un koronāro artēriju stenoze (straujš arteriālā asinsspiediena pazemināšanās risks), cukura diabēts, podagra, hipoproteinēmija (t. sk. nefrotiskā sindroma gadījumā), hepatorenālais sindroms, ja esat vecāks par 65 gadiem, jo šajos gadījumos furosemīds jālieto piesardzīgi.

Pārmērīga urīna izdalīšanās var radīt organisma atūdeņošanu un asins tilpuma mazināšanos ar cirkulatoru kolapsu (sirds mazspēju), asinsvadu trombozes risku, īpaši gados veciem pacientiem.

Pacientiem ar aknu cirozi vai ascītu (šķidruma krāšanās vēdera dobumā) ārstēšanu ar furosemīdu labāk uzsākt stacionārā. Pēkšņas šķidruma un ūdens-sāļu līdzsvara pārmaiņas (hipokaliēmija) aknu cirozes slimniekiem var veicināt aknu komu. Hipokaliēmijas apstākļos pacientiem ar alkohola aknu cirozi palielinās hipomagnēmijas risks.

Ārstēšanas ar furosemīdu laikā nepieciešama izvadītā urīna daudzuma kontrole, īpaši pacientiem ar urīna teces traucējumiem (palielināts priekšdziedzeris, sašaurināti urīnceļi, hidronefroze). Šiem pacientiem jānodrošina brīva urīna tece, lai neveidotos urīna aizture un urīnpūšļa iestiepums.

Regulāri jākontrolē ūdens-sāļu un skābju-sārmu līdzsvars, urīnvielas (īpaši, ja deva pārsniedz 80 mg) līmenis, periodiski jākontrolē nātrija, kālija un kreatinīna līmenis plazmā.

Piesardzība jāievēro pacientiem, kuriem ir papildus šķidruma zudums (vemšana, caureja, pastiprināta svīšana). Savlaicīgi jānovērš samazināts cirkulējošais asins daudzums, organisma atūdeņošana, ūdens-sāļu un skābju-sārmu līdzsvara traucējumi.

Piesardzība jāievēro pacientiem ar sirds mazspēju, kas ilgstoši tiek ārstēti ar sirds glikozīdiem, jo furosemīda izraisītas hipokaliēmijas gadījumā pastiprinās sirds glikozīdu toksicitāte.

Lietojot furosemīdu, var rasties hipokaliēmija. Ārstēšanas laikā ieteicams lietot ar kāliju bagātu uzturu (liesu gaļu, kartupeļus, banānus, tomātus, ziedkāpostus, spinātus, žāvētus augļus u.c.). Ārsts var nozīmēt Jums arī zāles kālija zuduma organismā aizvietošanai vai vienlaikus ar furosemīdu lietot kālijsaudzējošus diurētiskos līdzekļus.

Terapijas laikā ar furosemīdu var aktivēties vai paasināties sistēmiskā sarkanā vilkēde.

Lietojot vienlaicīgi arī citas zāles, iespējama zāļu mijiedarbība (sk. sadaļu Citu zāļu lietošana).

Citu zāļu lietošana

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, ko lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Palielinās hipokaliēmijas risks, ja furosemīdu lieto vienlaicīgi ar amfotericīnu (nepieciešama novērošana, ja lieto vienlaicīgi ar nefrotoksiskiem vai citotoksiskiem medikamentiem), kortikosteroīdiem (neattiecas uz lokāli un inhalācijās lietotajiem kortikosteroīdiem), reboksetīnu, teofilīnu, acetazolamīdu, citiem “cilpas diurētiskiem līdzekļiem” vai tiazīdiem, ß2-simpatomimētiskajiem līdzekļiem: bambuterolu, fenoterolu, formoterolu, reproterolu, ritodrīnu, salbutamolu, salmeterolu, terbutalīnu un tulobuterolu.

Pastiprinās hipotensīvais efekts, ja diurētiskos līdzekļus lieto vienlaicīgi ar AKE inhibitoriem, adrenerģiskajiem nervu blokatoriem, aldesleikīnu, alfa-blokatoriem (palielinās arī pirmās devas hipotensijas risks ar alfa blokatoriem, piemēram, ar prazosīnu), alprostadilu, vispārējas

Apstiprināts ZVA anestēzijas līdzekļiem, angiotensīna II antagonistiem, anksiolītiskiem un miega līdzekļiem, baklofēnu, beta blokatoriem, kalcija kanālu blokatoriem, klonidīnu, diazoksīdu, hidralazīnu, levedopu, MAO inhibitoriem, metildopu, minoksidilu, moksisilītu (timoksamīns), moksonidīnu, nitrātiem, fenotiazīnu, nātrija nitroprusīdu, tizanidīnu.

Furosemīda izraisītas hipokaliēmijas gadījumā palielinās ventrikulāro aritmiju risks, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar amisulprīdu, atomoksetīnu, pimozīdu (izvairīties no vienlaicīgas lietošanas), sertindolu, sotalolu.

Furosemīda izraisītas hipokaliēmijas gadījumā palielinās kardiotoksicitātes risks, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar disopiramīdu, flekainīdu, amiodaronu (mijiedarbība iespējama pat pēc vairāku nedēļu līdz mēnešu ilgas amiodarona lietošanas pārtraukšanas).

Diurētiskā efekta nomākums rodas, lietojot furosemīdu kopā ar aliskirēnu, fenitoīnu, indometacīnu, ketorolaku, kortikosteroīdiem (neattiecas uz lokāli un inhalācijās lietotajiem kortikosteroīdiem), estrogēniem (arī kombinētie orālie kontracepcijas līdzekļi un transdermālie plāksteri), meksiletīnu, nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem - NPL (arī nefrotoksicitātes risks; mijiedarbība neattiecas uz lokāli lietojamiem NPL).

Paaugstinās ototoksicitātes risks, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar aminoglikozīdiem, polimiksīnu vai vankomicīnu (var izraisīt neatgriezeniskus dzirdes traucējumus), platīna grupas preparātiem (arī nefrotoksicitātes risks).

Palielinās litija toksicitātes risks, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar litija preparātiem.

Furosemīda izraisītas hipokaliēmijas gadījumā, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar sirds glikozīdiem, pastiprinās glikozīdu toksicitāte.

Palielinās ortostatiskās hipotensijas risks, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar tricikliskajiem antidepresantiem.

Samazinās hipoglikēmizējošo līdzekļu efekts, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar hipoglikemizējošiem līdzekļiem

Furosemīda izraisītas hipokaliēmijas gadījumā, lietojot furosemīdu kopā ar lidokaīnu, rodas lidokaīna darbības nomākums (iespējams, ka mijiedarbība nav ar lokāli lietojamu lidokaīnu).

Limeciklīna ražotāji iesaka izvairīties no vienlaicīgas furosemīda un limeciklīna lietošanas.

Pastiprinās hipotensīvais efekts, lietojot furosemīdu vienlaicīgi ar alkoholu.

Grūtniecība un zīdīšanas periods

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.

Nedrīkst lietot grūtniecības laikā. Lietošana pieļaujama grūtniecības otrajā pusē tikai noteiktu indikāciju gadījumos (plaušu tūska, sirds mazspēja) un īslaicīgi, ja gaidāmais ieguvums pārsniedz potenciālo risku.

Nedrīkst lietot zīdīšanas periodā. Furosemīds nomāc piena izdalīšanos, kā arī izdalās mātes pienā.

Gadījumā, ja mātei nepieciešama šo zāļu lietošana, krūts barošana jāpārtrauc.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Reakcijas spējas var pavājināties. Jāievēro piesardzība, vadot transportlīdzekli un apkalpojot mehānismus.

Svarīga informācija par kādu no Furosemīda Olainfarm sastāvdaļām

Ja ārsts teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesamība, pirms lietojiet zāles, konsultējieties ar ārstu.


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Vienmēr lietojiet zāles tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam.

Apstiprināts ZVA Devu pielāgo individuāli. Ārsts Jums var mainīt devu atkarībā no diurētiskā efekta un klīniskā stāvokļa dinamikas. Tablete jānorij pirms ēšanas, uzdzerot ūdeni.

Tūska: pieaugušajiem parasti deva ir 40 mg (viena tablete) vienu reizi dienā no rīta. Ja efekts nav pietiekošs, devu palielina līdz 80 mg (divas tabletes) un vairāk dienā, dienas devu sadalot 2-3 reizes devās ar 6 stundu intervālu. Uzturošai terapijai lieto 20 mg (pustablete) katru dienu vai 40 mg katru otro dienu.

Nav ieteicams lietot furosemīdu vairāk par 120 mg dienā. Nepietiekama efekta gadījumā ārsts Jums nozīmēs furosemīdu kombinācijā ar tiazīda vai kāliju saudzējošiem diurētiskiem līdzekļiem.

Arteriālā hipertensija: 20-40 mg (pustablete - tablete) vienu reizi dienā. Gadījumā, ja ir sirds mazspēja, devu var palielināt līdz 80 mg dienā. Kombinācijā ar citiem antihipertensīviem līdzekļiem parasti lieto 20 mg furosemīda 1-2 reizes dienā.

Gados vecākiem pacientiem (virs 65 gadiem) šīs zāles jālieto piesardzīgi.

Pacientiem ar nieru mazspēju var būt nepieciešamas lielākas devas.

Bērniem: 1-2 mg/kg ķermeņa masas dienā, maksimālā dienas deva – 6 mg/kg.

Zāļu lietošanas ilgumu nosaka ārsts.

Ja esat lietojis Furosemīdu Olainfarm vairāk nekā noteikts

Ja esat lietojis Furosemīdu Olainfarm vairāk nekā noteikts, nekavējoties konsultējieties ar savu ārstu.

Ja esat aizmirsis lietot Furosemīdu Olainfarm

Ja esat aizmirsis ieņemt kārtējo devu, un laiks līdz nākamajai devai ir pietiekami ilgs, ieņemiet devu nekavējoties. Ja tuvojas nākamā zāļu lietošanas reize, ieņemiei zāles kā ieteikts, ievērojot parastos intervālus starp zāļu lietošanas reizēm. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja Jūs pārtraucat lietot Furosemīdu Olainfarm

Ja Jums ir kādi jautājumi par zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam.


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, furosemīds var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Izmeklējumi: bieži – pazemināts nātrija, kālija, kalcija un magnija līmenis asins plazmā, hipohlorēmiska alkaloze.

Sirds funkcijas traucējumi: bieži – pazemināts asinsspiediens, retāk – sirds ritma traucējumi.

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi: ļoti reti – asinsrades nomākums: trombocitopēnija, leikopēnija, agranulocitoze, aplastiskā anēmija, hemolītiskā anēmija, eozinofīlija..

Nervu sistēmas traucējumi: bieži – reibonis, galvassāpes, nespēks, krampji kāju muskuļos, apātija, miegainība; retāk – tirpuma sajūta.; atsevišķos gadījumos, lietojot augstas devas, pacientiem ar nieru funkcijas traucējumiem – redzes traucējumi (neskaidra redze).

Kuņģa un zarnu trakta traucējumi: bieži – sausums mutē, slāpes; reti – slikta dūša, vemšana, caureja, aizcietējums, kuņģa kairinājums, pankreatīts (aizkuņģa dziedzera iekaisums).

Nieru un urīnceļu traucējumi: reti – diennakts urīna daudzuma palielināšanās, ilgstošas slāpes, intersticiālais nefrīts, pārejoša kreatinīna un urīnvielas daudzuma palielināšanās asins plazmā. Ādas un zemādas audu bojājumi: reti – izsitumi, gaismas jutība, nieze, eksfoliatīvais dermatīts, purpura (sīki asinsizplūdumi ādā).

Apstiprināts ZVA Endokrīnās sistēmas traucējumi: retāk – hiperglikēmija (paaugstināts cukura daudzums asinīs); bez simptomiem norisošs cukura diabēts, īslaicīga holesterīna un triglicerīdu koncentrācijas paaugstināšanās asins plazmā.

Metabolisma un barošanās traucējumi: reti – organisma atūdeņošanās, samazināts cirkulējošo asiņu tilpums, podagra.

Asinsvadu sistēmas traucējumi: reti – sīko asinsvadu iekaisums.

Imūnās sistēmas traucējumi: ļoti reti – paaugstinātas jutības (alerģija) reakcijas.

Aknu un/vai žultsceļu traucējumi: ļoti reti – holestāze (žults sastrēgums), paaugstināts aknu transamināžu līmenis.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Uzglabāt temperatūrā līdz 25º C. Sargāt no gaismas un mitruma.

Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā.

Nelietot pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma.

Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu.


Izvērst / Savērst Sīkāka informācija

Ko satur Furosemīds Olainfarm

Aktīvā viela ir furosemīds (Furosemidum). Katra tablete satur 40 mg furosemīda. Citas sastāvdaļas ir laktoze, kartupeļu ciete, magnija stearāts.

Furosemīda Olainfarm ārējais izskats un iepakojums

Apaļas, plakanas, baltas ar krēmkrāsas nokrāsu tabletes ar noslīpinātām malām."Furosemīds 40mg tabletes N50" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

BENU aptieka 21, Hansa Pharma SIA

Kuldīgas iela 16, Ventspils
(6 36) 642 03
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Martas aptieka, SIA A.Baļuka
Izgatavo zāles
Kuršu laukums 7/9, Liepāja
(6 34) 20 265
andrebaluka@hotmail.com
Darba laiks: I - V 08:00 - 22:00 VI 09:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 14, SIA
Izgatavo zāles
Strādnieku iela 103, Daugavpils
(6 54) 510 27
aptieka14@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 19:00 VII 10:00 - 17:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 6, SIA

A.Saharova iela 20A, Rīga
(6) 713 72 34
aptieka6@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00-22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mēness aptieka 2, SIA Sentor Farm
Dežūraptieka

M.Nometņu iela 32, Rīga
(6) 761 12 03
aptieka5279@aptiekasf.lv
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 1, SIA

Jūrmalas gatve 85, Rīga
(6) 740 30 06
Darba laiks: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 9, SIA

Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja
(6 34) 27 363
aptieka9@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 09:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Cēsu Centra aptieka, SIA Zāles

Vienības laukums 2a, Cēsis
(6 41) 071 58
zales.cesis@e-apollo.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 7, SIA Ķengura aptieka

Juglas iela 45, Rīga
(6) 781 60 51
Darba laiks: I - V 09:00 - 21:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Pārgaujas aptieka, SIA Nigella
Izgatavo zāles
Stacijas iela 11, Valmiera
(6 42) 229 93; (6 42) 224 26
SIANigella@tvnet.lv.
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 18:00 VII 09:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating