5 biežāk meklētās

Gabagamma kapsulas 300mg N50 (0)

Nervu sistēma >  Pretepilepsijas līdzekļi
Nosaukums: Gabagamma kapsulas 300mg N50
Aktīvās vielas: Gabapentinum - 300mg
Tipas: Recepte tiek kompensēta
Ražotājs: Worwag Pharma
ATC kods N03AX12
Vidējā cena: 8,91 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Gabagamma pieder zāļu grupai, kuras lieto epilepsijas un perifēro neiropātisko sāpju ārstēšanai.

Epilepsija: Gabagamma lieto, lai ārstētu dažādas epilepsijas formas (lēkmes, kas sākotnēji ir ierobežotas noteiktās smadzeņu daļās atkarībā no tā, vai tās izplatās uz citām smadzeņu daļām vai nē). Jūsu ārsts Jums izrakstīs Gabagamma, lai palīdzētu Jums ārstēt epilepsiju, kad Jūsu patreizējā terapija pilnībā nekontrolē Jūsu stāvokli. Ja vien nav nozīmēts savādāk, Gabagamma jālieto papildus esošajai terapijai. Gabagamma var lietot arī vienu pašu, lai ārstētu pieaugušos un bērnus, kas vecāki par 12 gadiem.

Perifēras neiropātiskas sāpes: Gabagamma lieto, lai ārstētu ilgstošas sāpes, kuras izraisījuši nervu bojājumi. Daudz dažādu slimību var izraisīt perifēras (no sākuma parādās kājās un/vai rokās) neiropātiskas sāpes, piemēram, cukura diabēts vai jostas roze. Sāpes var izpausties kā karstuma sajūta, dedzinošas, pulsējošas, asas sāpes, durstošas sāpes, griezīgas, velkošas, smeldzošas, kniebjošas sāpes, stinguma sajūta, tirpas u.c.


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Gabagamma šādos gadījumos

• ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gabapentīnu un/vai jebkuru no

Gabagamma palīgvielām.

Īpaša piesardzība, lietojot Gabagamma, nepieciešama šādos gadījumos

ja Jums ir nieru darbības traucējumi;

ja Jums attīstās tādas parādības kā pastāvīgas vēdera sāpes, slikta dūša un vemšana, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

Citu zāļu lietošana

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Ja Jūs lietojat jebkādus morfiju saturošos līdzekļus, lūdzu, pastāstiet par to savam ārstam vai farmaceitam, jo morfijs var pastiprināt Gabagamma iedarbību.

Nav sagaidāms, ka Gabagamma mijiedarbosies ar citiem pretepilepsijas līdzekļiem vai iekšķīgi lietojamajiem kontracepcijas līdzekļiem.

Gabagamma var ietekmēt dažus laboratoriskos rādītājus tādēļ, ja Jums ir nepieciešams veikt urīna analīzes, pastāstiet savam ārstam vai slimnīcas ārstam, ka Jūs lietojat Gabagamma.

Lietojot Gabagamma vienlaicīgi ar alumīniju un magniju saturošiem antacīdiem līdzekļiem, gabapentīna uzsūkšanās no kuņģa var būt samazināta. Tamdēļ Gabagamma iesaka lietot ne agrāk kā 2 stundas pēc antacīdo līdzekļu lietošanas.

Pievērsiet īpašu uzmanību:

Dažiem cilvēkiem, kas ārstēti ar pretepilepsijas līdzekļiem, piemēram, tādiem kā gabapentīns, novērotas paškaitēšanas vai pašnāvības domas. Ja Jums rodas šādas domas, jebkurā laikā nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

Gabagamma lietošana kopā ar uzturu Gabagamma var lietot neatkarīgi no ēdienreizēm.

Grūtniecība un zīdīšanas periods

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Gabagamma nedrīkst lietot grūtniecības laikā, izņemot gadījumus, kad to nozīmējis Jūsu ārsts. Sievietēm dzemdētspējīgā vecumā būtu jāizmanto droši kontracepcijas līdzekļi.

Nav veikti pētījumi par Gabagamma lietošanu grūtniecēm, bet pētījumos ar citām zālēm, kas paredzētas krampju ārstēšanai ir ziņots par nelabvēlīgo ietekmi uz augli, it īpaši lietojot vairāk kā vienu pretkrampju līdzekli. Tādēļ, grūtniecības laikā, kad vien iespējams un tikai pēc ārsta ieteikuma Jūs varat mēģināt lietot tikai vienu pretkrampju līdzekli.

Nepārtrauciet šo zāļu lietošanu pēkšņi, jo tas var izraisīt pārrāvuma krampjus, kas var radīt nopietnas sekas kā Jums, tā Jūsu bērnam.

Ja Jums Gabagamma terapijas laikā iestājas grūtniecība, vai Jūs domājat, ka Jums iestājusies grūtniecība vai arī Jūs plānojat grūtniecību, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

Gabapentīns, Gabagammas aktīvā viela, izdalās ar mātes pienu. Tā kā ietekme uz bērniem, kuri tiek baroti ar krūti, nav zināma, Gabagamma lietošanas laikā nav ieteicams barot bērnu ar krūti.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Gabagamma var izraisīt reiboņus, miegainību un nogurumu. Jums nevajadzētu vadīt transportlīdzekļus, apkalpot mehānismus vai iesaistīties potenciāli bīstamos uzdevumos, līdz Jums nav zināms vai šīs zāles ietekmē Jūsu spējas veikt šīs darbības.

Svarīga informācija par kādu no Gabagamma sastāvdaļām

Kapsulas satur laktozi. Ja Jūsu ārsts ir teicis, ka Jums ir kādu cukuru nepanesība, pirms šo zāļu lietošanas, konsultējieties ar savu ārstu.


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Vienmēr lietojiet Gabagamma tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Jūsu ārsts noteiks Jums piemēroto devu.

Ja Jums liekas, ka Gabagamma iedarbība ir par stipru vai par vāju, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Ja Jūs esat gados vecāks pacients (vecāks par 65 gadiem), Jums jālieto parastās Gabagamma devas, izņemot gadījumus, kad Jums ir nieru darbības traucējumi.

Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, Jūsu ārsts var nozīmēt Jums citu dozēšanas shēmu un/vai devu.

Vienmēr norijiet kapsulas, uzdzerot pietiekamu daudzumu ūdens.

Turpiniet Gabagamma lietošanu līdz ārsts Jums ieteiks to pārtraukt.

Perifēras neiropātiskas sāpes:

Lietojiet tik daudz kapsulas, cik ārsts Jums nozīmējis. Jūsu ārsts parasti palielinās Jūsu devu pakāpeniski. Sākumdeva parasti būs starp 300 mg un 900 mg katru dienu. Pēc tam devu pakāpeniski var palielināt līdz maksimālajai devai 3600 mg katru dienu un ārsts Jums ieteiks to lietot 3 dalītās devās, piemēram, vienu reizi no rīta, vienu reizi pēcpusdienā un vienu reizi vakarā.

Epilepsija:

Pieaugušie un pusaudži:

Lietojiet tik daudz kapsulas, cik noteikts. Jūsu ārsts parasti palielinās Jūsu devu pakāpeniski. Sākumdeva parasti būs starp 300 mg un 900 mg katru dienu. Pēc tam devu pakāpeniski var palielināt līdz maksimālajai devai 3600 mg katru dienu un ārsts Jums ieteiks to lietot 3 dalītās devās, piemēram, vienu reizi no rīta, vienu reizi pēcpusdienā un vienu reizi vakarā.

Bērni, kas vecāki par 6 gadiem:

Bērnam lietojamo devu noteiks Jūsu ārsts un tā tiks aprēķināta atkarībā no bērna svara. Ārstēšanu parasti uzsāk ar zemu sākumdevu, kuru pakāpeniski 3 dienu laikā palielina. Parastā deva, lai kontrolētu epilepsiju, ir 25 – 35 mg/kg/dienā. Parasti to lieto 3 dalītās devās un lietojot tabletes katru dienu, parasti vienu reizi no rīta, vienu reizi pēcpusdienā un vienu reizi vakarā.

Nav ieteicams lietot Gabagamma bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem.

Ja esat lietojis Gabagamma vairāk nekā noteikts

Nekavējoties sazinieties ar savu ārstu vai tuvāko neatliekamās palīdzības nodaļu. Līdzi ņemiet visas pāri palikušās tabletes, iepakojumu un lietošanas instrukciju, lai slimnīcā varētu viegli noteikt kādas zāles Jūs esat lietojis.

Ja esat aizmirsis lietot Gabagamma

Ja Jūs esat aizmirsis lietot devu, ieņemiet to tiklīdz atceraties, ja vien nav pienācis laiks nākamajai deva. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja Jūs pārtraucat lietot Gabagamma

Nepārtrauciet Gabagamma lietošanu pirms to nav ieteicis Jūsu ārsts. Ja Jūs pārtraucat ārstēšanu, tas jādara pakāpeniski, vismaz vienas nedēļas laikā. Ja Jūs pārtraucat Gabagamma lietošanu pēkšņi vai arī pirms to ir ieteicis ārsts, Jums būs paaugstināts krampju rašanās risks.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, Gabagamma var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Ļoti biežas blakusparādības, kuras izpaužas vairāk kā 1 no 10 pacientu, ir uzskaitītas zemāk:

vīrusu infekcijas;

miegainība, reibonis, koordinācijas trūkums;

nogurums, drudzis.

Biežas blakusparādības, kuras izpaužas vairāk kā 1 no 100 pacientu, ir uzskaitītas zemāk:

plaušu iekaisums, elpceļu infekcijas, urīnceļu infekcijas, infekcijas un auss iekaisums;

zems balto asinsķermenīšu līmenis;

anoreksija, pastiprināta apetīte;

naidīgums uz citiem, apjukums, garastāvokļa svārstības, depresija, nemiers, nervozitāte, apgrūtināta domāšana;

krampji, saraustītas kustības, runas traucējumi, atmiņas zudums, trīce, bezmiegs, galvassāpes, jutīga āda, jutības traucējumi, koordinācijas traucējumi, neparastas acu kustības, pastiprināti, pavājināti refleksi vai to iztrūkums;

miglaina redze, dubultošanās;

Vertigo (reiboņi);

paaugstināts asinsspiediens, asinsvadu sašaurināšanas vai paplašināšanās;

apgrūtināta elpošana, bronhīts, iekaisis kakls, klepus, sauss deguns;

vemšana, slikta dūša, problēmas ar zobiem, smaganu iekaisums, caureja, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, aizcietējums, sausuma sajūta mutē vai rīklē, vēdera, uzpūšanās;

sejas tūska, sasitumi, izsitumi, nieze, pinnes;

locītavu sāpes, muskuļu sāpes, muguras sāpes, raustīšanās;

urīna nesaturēšana;

erekcijas traucējumi;

roku un kāju tūska, vai tūska, kas var aptvert seju, ķermeni un locekļus, izmainīta gaita, vājums, sāpes, savārgums, gripas sindroms;

balto asins šūnu skaita samazināšanās, ķermeņa masas pieaugums;

nejauši savainojumi, lūzumi, nobrāzumi.

Retas blakusparādības, kuras izpaužas vairāk kā 1 no 1000 pacientu, ir uzskaitītas zemāk:

• samazināts trombocītu skaits (asins sarecēšanas šūnas);

alerģiskas reakcijas (piemēram, nātrene);

halucinācijas;

kustību traucējumi, piemēram, lokveida, saraustītas kustības un stīvums;

troksnis ausīs;

sirdsklauves;

aizkuņģa dziedzera iekaisums;

aknu iekaisums, ādas un acu dzeltēšana;

smagas ādas reakcijas, kurām nepieciešama tūlītēja medicīniskā uzmanība, lūpu un sejas pietūkums, ādas izsitumi un apsārtums, matu izkrišana;

akūta nieru mazspēja;

blakusparādības, kas rodas strauji pārtraucot gabapentīna lietošanu (nemiers, miega traucējumi, slikta dūša, sāpes, svīšana), sāpes krūtīs;

cukura līmeņa svārstības asinīs pacientiem ar cukura diabētu, novirzes asins analīzēs, kas norāda uz aknu darbības traucējumiem.

Papildus tam arī agresīva uzvedība un saraustītas kustības tika bieži novērotas klīniskos pētījumos ar bērniem.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Nelietot Gabagamma pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes.

Derīguma termiņš attiecas uz noradītā mēneša pēdējo dienu.

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

ABPE pudele: turēt cieši noslēgtā iepakojumā.

PVH/Al blisteri: uzglabāt oriģinālajā iepakojumā.

Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


Izvērst / Savērst Sīkāka informācija

Ko Gabagamma satur

Aktīvā viela ir gabapentīns. Katra cietā kapsula satur 100 mg, 300 mg vai 400 mg gabapentīna.

Citas sastāvdaļas ir: bezūdens laktoze, kukurūzas ciete, talks, želatīns un titāna dioksīds (E 171).

Papildus Gabagamma 300 mg cietajās kapsulās: dzeltenais dzelzs oksīds (E172)

Papildus Gabagamma 400 mg cietajās kapsulās: dzeltenais dzelzs oksīds (E172) sarkanais dzelzs oksīds (E172)

Gabagamma ārējais izskats un iepakojums

Cietās kapsulas

PVH/alumīnija blisteris vai ABPE pudele ar polipropilēna vāciņu.

Iepakojuma lielumi:

Blisteri:

10, 20, 50, 90, 100, 200 (2x100), 250 cietās kapsulas.

Slimnīcu iepakojumi: 500, 1000 cietās kapsulas.

Pudeles: 20, 50, 100, 250 cietās kapsulas.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG Calwer Str. 7 71034 Böblingen Vācija

Ražotājs

Artesan Pharma GmbH & Co. KG Wendlandstraße 1 29431 Lüchow Vācija un

Catalent Germany Schorndorf GmbH Steinbeisstraße 1 un 2 73614 Schorndorf Vācija"Gabagamma kapsulas 300mg N50" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

Mēness aptieka 2, SIA Sentor Farm
Dežūraptieka

M.Nometņu iela 32, Rīga
(6) 761 12 03
aptieka5279@aptiekasf.lv
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Poliklīnikas aptieka, SIA Sentor Farm

Stadiona iela 1, Jēkabpils
(6 52) 328 65
aptieka1501@aptiekasf.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Jēkabpils Vecpilsētas aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Brīvības iela 144 Jēkabpils, LV -5201, Jēkabpils
(6 52) 322 55
aptieka@zednet.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Kolibri AD aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Viestura iela 10, Jēkabpils
(6 52) 358 53
kolibri.ad@inbox.lv t.
Darba laiks: I - V 07:30 - 20:00 VI 07:30 - 18:00 VII 09:00 - 15:00 
Laiks līdz iestādes darba laika beigām: 12st. 52min.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 9, SIA

Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja
(6 34) 27 363
aptieka9@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 09:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Vidus aptieka, SIA Sentor Farm

Slokas iela 26, Jūrmala
(6) 776 03 11
aptieka5847@aptiekas.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mēness aptieka 15, SIA Mežciema aptieka

Stūrmaņu iela 29, Rīga
(6) 743 83 07
aptieka5702@aptiekasf.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 20, SIA

Anniņmuižas bulvāris 40a, Rīga
(6) 742 52 01
aptieka20@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 22:00 VI, VII 10:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 13, SIA

Lielais pr. 3/5, Ventspils
(6 36) 281 15
Darba laiks: I - VII 09:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Vecpilsētas aptieka, SIA Sentor Farm
Dežūraptieka
Izplata narkotiskās un tām pielīdzinātās psihotropās zāles
Vaļņu iela 28/Aspāzijas bulv. 30, Rīga
(6) 722 38 26
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating