5 biežāk meklētās

Kenalog suspensija injekcijām 40mg/1ml N5 (0)

Hormonus, izņemot dzimumhormonus un insulīnus, saturoši zāļu līdzekļi sistēmiskai lietošanai >  Kortikosteroīdi sistēmiskai lietošanai
Nosaukums: Kenalog suspensija injekcijām 40mg/1ml N5
Aktīvās vielas: Triamcinolonum - 40mg
Tipas: Recepte netiek kompensēta
Ražotājs: KRKA
ATC kods H02AB08
Vidējā cena: 12,85 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Kenalog 40 ir triamcinolona acetonīda ūdens suspensija ar ilgstošu darbību sistēmiskai un lokālai lietošanai. Tas ir sintētisks kortikosteroīds ar spēcīgu pretiekaisuma, pretalerģisku, niezi mazinošu un imūnsistēmu nomācošu darbību. Triamcinolonam piemīt niecīga minerālkortikoīdu iedarbība. Preparāts neizraisa hipertensiju. Salīdzinot ar deksametazonu, triamcinolona diabētu izraisošā darbība ir 2 – 3 reizes mazāk izteikta. Tas nedaudz mazāk inhibē hipofīzi, salīdzinot ar citiem kortikosteroīdiem līdzvērtīgās devās.

Kenalog 40 tiek lietots reimatoīdā artrīta (locītavās), ārpus locītavu reimatisma (bursīta, fibrozīta, miozīta), alerģisko slimību, ādas slimību (pūšļu dermatozes, psoriāzes - īpaši artropātiskās) ārstēšanai.


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Kenalog šādos gadljumos:

Paaugstināta jutība pret triamcinolonu vai pārējām zāļu sastāvdaļām, aktīva peptiska čūla, nesen izveidotas zarnu anastamozes, divertikulīts, glaukoma, cukura diabēts, osteoporoze, tieksme uz psihozēm, limfadenīts pēc BCG vakcīnas, 2 mēnešus pēc vakcinācijas ar dzīvām vakcīnām, myasthenia gravis, tuberkuloze, vīrusu infekcija, sistēmiska sēnīšu infekcija, pret ārstēšanu ar antibiotikām rezistenta infekcija, amēbu infekcija, Kušinga sindroms.

Jāizvairās no triamcinolona lietošanas akūtu, smagu ievainojumu un operāciju gadījumos, to nedrīkst lietot pacienti ar vēnu trombozi vai trombemboliskiem sarežģījumiem. Triamcinolona injekcijas ir kontrindicētas bērniem līdz 6 gadu vecumam.

Īpaša piesardzlba, lietojot Kenalog, nepieciešama šādos gadljumos:

Ilgstoša triamcinolona lietošana inhibē virsnieru hormonu sekrēciju, tāpēc ārstēšana ir jāpārtrauc pakāpeniski. Virsnieru nomākums var pastāvēt vēl vairākus mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas. Pacienti, kam agrāk ir bijusi tuberkuloze vai peptiska čūla, ir rūpīgi jānovēro, jo pastāv risks, ka šie procesi var atkal aktivēties. Smagu infekciju gadījumā triamcinolonu var lietot tikai kopā ar antibakteriālu terapiju. Pastāv palielināts risks inficēties ar vīrusu infekciju pirmajā kontakta reizē ar vējbaku un herpes vīrusu.

Pacientus, kas saņem kortikosteroīdu terapiju, nedrīkst vakcinēt.

Piesardzība ir ieteicama arī pacientiem ar smagām muskuļu slimībām, herpes simplex acu formu.

Triamcinolonu bērniem lieto tikai skaidras nepieciešamības gadījumā, jo tas var nomākt augšanu un attīstību.

Kortikosteroīdi jādod piesardzīgi pacientiem ar arteriālu hipertensiju, smagu sirds mazspēju, epilepsiju un smagiem aknu funkciju traucējumiem, nieru mazsēpju.

Kortikosteroīdi var ietekmēt alerģijas testus un palielināt hipokaliēmijas risku.

Pēc injekcijas locītavā pacients jābrīdina nepārslogot locītavu, jo tā ir nestabila. Triamcinolonu parenterāli (īpaši locītavās) drīkst ievadīt tikai stingri aseptiskos apstākļos.

Īpaši brīdinājumi par palīgvielām

Benzilspirts ir kontrindicēts mazuļiem un bērniem līdz 3 gadu vecumam.

Grūtniecība

Nav noteikts drošs kortikosteroīdu lietošanas veids. Tie ir indicēti atsevišķos neatliekamos gadījumos, ja iespējamais guvums mātei attaisno iespējamo risku auglim.

Zīdīšanas periods

Ārstēšanas laikā ir jāpārtrauc zīdīšana. Jaundzimušie, kuru mātes grūtniecības laikā ir lietojušas kortikosteroīdus, ir rūpīgi jānovēro, jo iespējama virsnieru garozas nepietiekamība.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana:

Nav zināms, ka Kenalog 40 būtu nozīmīga ietekme uz psihisko un fizisko spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

Citu zāļu lietošana

Triamcinolons pastiprina vai vājina antikoagulantu darbību, samazina salicilātu koncentrāciju plazmā un palielina glikozes koncentrāciju asinīs (nepieciešama neliela insulīna un/vai pretdiabēta zāļu devas pielāgošana).

Vienlaicīga triamcinolona un diurētisko līdzekļu lietošana var izraisīt palielinātu kālija zudumu (pacienti ir jutīgāki pret sirds glikozīdu darbību).

Vienlaicīga β adrenerģisko receptoru agonistu lietošana palielina hipokaliēmijas risku. Estrogēni var samazināt kortikosteroīdu metabolismu.

Vienlaicīga barbiturātu, fenitoīna vai rifampicīna lietošana samazina triamcinolona efektivitāti. Vienlaicīga triamcinolona un nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošana palielina kuņģa-zarnu trakta asiņošanas iespēju. Kortikosteroīdi samazina antihipertensīvo zāļu efektu.


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Kenalog 40 nedrīkst ievadīt intravenozi!

Deva ir individuāla.

Lietošana intramuskulāri: Parastā sākumdeva pieaugušiem ir pa 40 mg, turpinot pa 40 – 80 mg reizi 2 - 4 nedēļās – atkarībā no pacienta atbildreakcijas. Ja nepieciešams, vienā reizē var injicēt devu līdz 120 mg. 6 - 12 gadus veciem bērniem: 0,03 – 0,2 mg/kg i.m. ar 1 – 7 dienu intervāliem.

Lokāla lietošana: 10 – 40 mg var injicēt locītavā. Kopējā vairākās locītavās ievadītā deva nedrīkst pārsniegt 80 mg. Nākamā injekcija locītavā ir jāveic pēc 3 - 4 nedēļām atkarībā no pacienta simptomiem.

Lietojot tieši bojājuma vietā, deva ir 10 – 40 mg.

Ja esat lietojis Kenalog vairāk nekā noteikts:

Parasti tikai pēc vairāku nedēļu ilgas lietošanas pārmērīgas devas var izraisīt galvenokārt Kušinga sindromu, virsnieru garozas nomākumu, muskuļu vājumu, osteoporozi un erozīvu gastroduodenopātiju. Ārstēšana ir simptomātiska.Hemodialīze būtiski nepaātrina triamcinolona elimināciju no organisma.


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Kortikosteroīdi var palielināt absolūto granulocītu skaitu un samazināt limfocītu un monocītu skaitu.

Lai arī pacientiem, kas tiek ārstēti ar kortikosteroīdiem ilgstošu laika periodu, var rasties sirds funkcijas vājināšanās, ir maz datu par cilvēkiem, lai konstatētu tiešu kaitīgu ietekmi uz sirds audiem.

Pretiekaisuma un imūnsupresīvā ietekme: paaugstināta uzņēmība pret infekcijām un pastiprināts infekciju smagums ar klīnisko simptomu un pazīmju nomākšanu, oportūnistiskās infekcijas (orofaringeāla kandidoze), neaktīvas tuberkulozes recidīvs, granulocitoze, limfocitopēnija un monocitopēnija.

Centrālā nervu sistēma: sedācija, depresija, galvassāpes, bezmiegs, personības izmaiņas, mānija, halucinācijas un psihozes (šizofrēnija, delīrijs), labdabīgs intrakraniālais spiediens ar papillu tūsku (smadzeņu pseidoaudzējs).

Endokrīnā sistēma: Kušinga sindroms (mēness formas seja un noapaļota muguras augšējā daļa), traucēta dzimumhormonu sekrēcija – neregulāras menstruācijas un amenoreja, vazomotorie simptomi, impotence, augšanas nomākums bērnībā un pusaudža gados, virsnieru dziedzeru nomākums, samazināta ogļhidrātu panesamība (hiperglikēmija), latenta cukura diabēta izpaušanās un pastiprināta vajadzība pēc insulīna vai perorāliem hipoglikēmiskiem līdzekļiem cukura diabēta gadījumā, ķermeņa masas palielināšanās.

Redze: mugurēja subkapsulāra katarakta, paaugstināts intraokulārais spiediens (glaukoma), redzes nerva bojājums, papillu tūska.

Kuņģa-zarnu trakts: dispepsija, vēdera uzpūšanās, peptiska čūla ar iespējamu sekojošu perforāciju un asiņošanu, pankreatīts, slikta dūša un ēstgribas zudums.

Pēc kortikosteroīdu perorālo inhalatoru lietošanas ir ziņots par balss aizsmakumu, sausu muti un kairinātu, sausu rīkli.

Muskuļu un skeleta sistēma: muskuļu vājums un muskuļu masas zudums, miopātija, kaulu masas zudums (osteoporoze), nogurums, steroīdu miopātija, cīpslas plīsums, avaskulāra osteonekroze, augšstilba un augšdelma kaulu galviņu septiska nekroze (īpaši pacientiem ar sistēmas sarkano vilkēdi vai reimatoīdo artrītu), mugurkaula kompresijas vai gūžas lūzumi, garo kaulu patoloģiski lūzumi un spontāni lūzumi, cīpslas plīsums.

Šķidruma un elektrolītu līdzsvara traucējumi: nātrija aizture, šķidruma aizture, hipertensija, samazināta sirds funkcija jutīgiem pacientiem un kālija zudums, kas izraisa hipokalēmiju. Āda: ādas biezuma samazināšanās un samazināta ādas elastība, izstiepuma pazīmes (strijas), akne, ādas punktveida asiņošana (petēhijas) vai liela zemādas asiņošana, zilumi, dermatīts, ekhimozes, teleangiektāzes, hirsūtisms, pastiprināta svīšana, pigmentācijas izmaiņas, traucēta brūču dzīšana un lokalizēta ādas atrofija kas radusies pēc injekcijas muskulī, ādā vai bojājuma vietā.

Paaugstināta jutība: ādas izsitumi, nātrene, angioneirotiskā tūska, bronhu spazmas, elpošanas apstāšanās un anafilaktiskas reakcijas.

Citas: porfīrija, paaugstināts kopējā holesterīna līmenis, paaugstināts zema blīvuma lipoproteīnu un paaugstināts triglicerīdu līmenis


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Uzglabāt zāles bērniem nepieejamā un neredzamā vietā! Nelietot, ja beidzies uz iepakojuma norādītais derīguma termiņš. Uzglabāt temperatūrā 8 - 25˚C.

Informācija par izsniegšanu

Recepšu zāles.

Teksta pēdējās pārskatīšanas datums

2003. gada 5. decembris"Kenalog suspensija injekcijām 40mg/1ml N5" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

Mēness aptieka 2, SIA Sentor Farm
Dežūraptieka

M.Nometņu iela 32, Rīga
(6) 761 12 03
aptieka5279@aptiekasf.lv
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Sentor aptieka 12, AS

Brīvības iela 95, Liepāja
Darba laiks: I - V 09:00 - 19:00 VI 09:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Skrīveru Vecaptieka, SIA Sentor Farm

Daugavas iela 104, Skrīveri
(6 51) 972 30
vecaptieka@apollo.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Limbažu aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Burtnieku iela 1, Limbaži
(6 40) 701 13
limbazu.aptieka@apollo.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 18:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Pilsētas zāles aptieka, SIA Sentor Farm

Gogoļa iela 3, Rīga
(6) 723 37 11
Darba laiks: I - V 09:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mēness aptieka 46, SIA Priedaine aptieka

Varšavas iela 43A, Daugavpils
(6 54) 328 90
Darba laiks: I - VII 08:00 - 21:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Tatjanas aptieka, SIA Sentor Farm
Izgatavo zāles
Kokles iela 12, Rīga
(6) 745 03 09
aptieka2913@aptiekasf.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Pļavnieki aptieka, SIA Farma Balt
Izplata narkotiskās un tām pielīdzinātās psihotropās zāles
A.Saharova iela 16, Rīga
(6) 724 68 13
fb6219@aptiekasf.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Centra aptieka Tukumā, SIA Alante
Dežūraptieka
Izgatavo zāles
Elizabetes iela 8, Tukums
(6 31) 256 95
agnese.ritene@inbox.lv
Aptieka strādā visu diennakti.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Sentor Farm Anniņmuižas aptieka, SIA
Izplata narkotiskās un tām pielīdzinātās psihotropās zāles
Anniņmuižas bulvāris 85, Rīga
(6) 742 68 40
Darba laiks: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating