5 biežāk meklētās

Metoprolol Hexal Z 95mg tabletes N30 (0)

Kardiovaskulārā sistēma >  Beta adrenoreceptoru blokatori
Nosaukums: Metoprolol Hexal Z 95mg tabletes N30
Aktīvās vielas: Metoprololi succinas - 100mg
Tipas: Recepte tiek kompensēta
Ražotājs: Sandoz
ATC kods C07AB02
Vidējā cena: 5,45 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Metoprolol HEXAL® Z aktīvā viela metoprolola sukcināts bloķē noteiktus organisma beta receptorus, kas galvenokārt atrodas sirdī (selektīvs beta receptoru blokators).

Metoprolol HEXAL® Z lieto

pret paaugstinātu asinsspiedienu (hipertensiju);

pret koronāro sirds slimību (stenokardiju);

pret sirds ritma traucējumiem (sirds aritmijām), arī tiem, kas saistīti ar ātru sirdsdarbību;

ārstēšanai pēc sirdslēkmes akūtās fāzes, lai novērstu nāvi no sirds mazspējas un nākamās sirdslēkmes;

pret nepatīkamām neregulāras un/vai spēcīgas sirdsdarbības sajūtām (funkcionālu sirdsdarbības traucējumu izraisītām sirdsklauvēm);

migrēnas profilaksei;

sirds muskuļa vājuma ārstēšanai.


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Metoprolol HEXAL® Z šādos gadījumos ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret metoprolola sukcinātu, citiem beta receptoru blokatoriem vai kādu citu Metoprolol HEXAL® Z sastāvdaļu; ja ir traucēta impulsu pārvade starp sirds priekškambariem un kambariem; ja Jums ir neārstēts sirds muskuļa vājums vai ja šīs slimības ārstēšanai nepārtraukti vai periodiski lietojat zāles, kas pastiprina sirds sūkņa funkciju (beta receptoru agonistus);

Apstiprināts ZVA ja Jums ir palēnināta sirdsdarbība (pulsa ātrums < 50 sitieniem minūtē); ja Jums ir sirds sinusa mezgla darbības traucējumi (sinusa mezgla vājuma sindroms); ja Jums ir bijis šoks (kardiogēns šoks), kas galvenokārt ir sirds mazspējas rezultāts; ja Jums ir nopietni asins plūsmas traucējumi perifērajās artērijās; ja Jums ir patoloģiski zems asinsspiediens (hipotensija ar sistolisko asinsspiedienu zemāku par 90 mmHg); ja vielmaiņas traucējumu (metaboliskas acidozes) dēļ Jums ir pārāk skābas asinis; ja Jums ir nopietna bronhiālās astmas forma vai cita hroniska slimība, kas ietver plaušu elpceļu sašaurināšanos (hroniska obstruktīva plaušu slimība); ja Jūs vienlaikus ārstējaties ar MAO inhibitoriem (izņēmums ir MAO B inhibitori); ja pastāv aizdomas, ka Jums ir bijusi sirdslēkme un Jūsu pulsa ātrums ir mazāks par

45 sitieniem minūtē vai sistoliskais asinsspiediens ir zemāks par 100 mmHg.

Nelietojiet Metoprolol HEXAL®, ja Jums ir sirds muskuļa vājums un sistoliskais asinsspiediens atkārtoti ir zemāks par 100 mmHg.

Izņemot intensīvās terapijas gadījumus pacientiem, kuri ārstējas ar metoprololu, nav atļauts intravenozi ievadīt verapamila un diltiazēma tipa kalcija antagonistus, kā arī citas zāles sirds ritma traucējumu ārstēšanai (līdzekļus pret aritmiju, piemēram, dizopiramīdu).

Īpaša piesardzība, lietojot Metoprolol HEXAL® Z, nepieciešama šādos gadījumos

Ja Jums ir astma: beta receptoru blokatori Jums j ālieto piesardzīgi.

Ja Jums ir cukura diabēts: metoprolols var ietekmēt tieši Jums pielāgoto ārstēšanas veidu un maskēt simptomus, kas liecina par zemu cukura koncentrāciju asinīs.

Ja traucēta impulsu pārvade starp Jūsu sirds priekškambariem un kambariem

(1. pakāpes AV blokāde). Dažkārt metoprolola lietošanas laikā šis stāvoklis var saasināties.

Ja Jums ir traucēta perifērā asinsrite (piemēram, asinsrite plaukstās, rokās vai kājās).

Ja Jums ir virsnieru dziedzeru audzējs, kas izdala hormonus (feohromocitoma): šajā gadījumā pirms preparāta lietošanas un tās laikā jālieto alfa receptoru blokators.

Ja Jums ir vairogdziedzera hiperaktivitāte (hipertireoze).

Ja Jums nepieciešama operācija: lūdzu, informējiet savu anesteziologu par to, ka lietojat Metoprolol HEXAL® Z. Īslaicīga beta blokatoru lietošanas pārtraukšana operācijas laikā nav ieteicama.

Pašlaik nav pietiekamas pieredzes par Metoprolol HEXAL® Z lietošanu, ārstējot pacientus ar sirds muskuļa vājumu un šādām blakusslimībām: nestabilu (4. smaguma pakāpes pēc NYHA klasifikācijas) sirds mazspēju; akūtu sirdslēkmi vai nestabilu stenokardiju pēdējo 28 dienu laikā; nieru darbības traucējumiem; aknu darbības traucējumiem; pacientiem, kuri vecāki par 80 gadiem; pacientiem līdz 40 gadu vecumam; hemodinamiski nozīmīgu sirds vārstuļu slimību; hipertrofisku obstruktīvu kardiomiopātiju (sirds slimību, kas saistīta ar traucētu asins atplūšanu no sirds); pēc plānotas sirds operācijas (vai tās laikā) 4 mēnešu laikā pēc tam, kad sākta ārstēšana ar Metoprolol HEXAL® Z.

Ārstēšanu ar beta receptoru blokatoriem nav atļauts pārtraukt pēkšņi. Pēkšņi pārtraucot ārstēšanu ar beta receptoru blokatoriem, iespējama sirds mazspējas saasināšanās, kā arī palielināts sirdslēkmes vai pēkšņas sirds patoloģiju izraisītas nāves risks.

Tāpat kā citi beta receptoru blokatori, metoprolols var palielināt jutību pret alerģiju izraisošām vielām (alergēniem), kā arī anafilaktisko reakciju intensitāti.

Apstiprināts ZVA Beta receptoru blokatori var saasināt jau esošu psoriāzi vai ierosināt šīs slimības attīstību.

Bērni un pusaudži

Pieredze par bērnu un pusaudžu ārstēšanu ar metoprololu ir ierobežota.

Gados vecāki pacienti

Pētījumi ar pacientiem, kuri vecāki par 80 gadiem, nav veikti. Tādēļ, palielinot devu šādiem pacientiem, ieteicams ievērot īpašu piesardzību.

Citu zāļu lietošana

Lūdzu, pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Mijiedarbības veidi, kas saistīti ar preparāta darbības mehānismu

• Klonidīns:

Ja jāpārtrauc vienlaicīga klonidīna lietošana, beta receptoru blokatora (piemēram, Metoprolol HEXAL® Z) lietošana jāpārtrauc dažas dienas agrāk.

• Verapamila vai diltiazēma tipa kalcija antagonisti vai jebkuras citas zāles sirds ritma traucējumu ārstēšanai (līdzekļi pret aritmiju):

Ja Metoprolol HEXAL® Z lietojat vienlaikus ar kādām no iepriekš minētajām zālēm, Jūsu ārstam Jūs rūpīgi jānovēro attiecībā uz negatīvu ietekmi uz sirdsdarbību un ritmu. Ja lietojat beta receptoru blokatoru (piemēram, Metoprolol HEXAL® Z), Jums nav atļauts intravenozi ievadīt verapamila tipa kalcija antagonistus.

I grupas līdzekļi pret aritmiju (noteikta veida zāles sirds ritma traucējumu ārstēšanai): Šīs zāles samazina sirds kontrakciju spēku un tas pacientiem ar sirds kreisā kambara darbības traucējumiem var izraisīt nopietnas nevēlamas blakusparādības sirds -asinsvadu sistēmā. I grupas līdzekļu pret aritmiju un beta receptoru blokatoru (piemēram, Metoprolol HEXAL® Z) kombināciju lietošana nav atļauta pacientiem ar traucētu impulsu pārvadi sirdī (sinusa mezgla vājuma sindromu, kā arī 2. un 3. smaguma pakāpes AV blokādi). Šis mijiedarbības veids galvenokārt aprakstīts dizopiramīda lietošanas gadījumos.

Inhalējamie anestēzijas līdzekļi:

Inhalējamie anestēzijas līdzekļi pastiprina beta receptoru blokatoru (piemēram, Metoprolol HEXAL® Z) pulsu palēninošo iedarbību.

• Asinsspiedienu pazeminošās zāles:

Metoprolol HEXAL® Z var pastiprināt vienlaikus lietotu asinsspiedienu pazeminošo zāļu iedarbību.

• Norepinefrīns, epinefrīns un citi simpatomimētiskie līdzekļi:

Vienlaikus lietojot Metoprolol HEXAL® Z un norepinefrīnu vai epinefrīnu (šīs ir dabīgas organisma sintezētas „ziņotājvielas”, kas stimulē sirds-asinsvadu sistēmu, izraisot asinsspiediena paaugstināšanos) vai citas zāles, kas līdzīgā veidā ietekmē simpātisko nervu sistēmu (simpatomimētiskos līdzekļus), iespējama ievērojama asinsspiediena paaugstināšanās.

• Rezerpīns, alfa metildopa, klonidīns, guanfacīns un sirds glikozīdi:

Vienlaicīga Metoprolol HEXAL® Z lietošana var ievērojami palēnināt pulsu un kavēt impulsu pārvadi sirdī.

Citi beta receptoru blokatori:

Apstiprināts ZVA Ja Jūs vienlaikus ārstē arī ar citiem beta receptoru blokatoriem (piemēram, acu pilieniem, kuru sastāvā ir aktīvā viela timolols), Jums būs nepieciešama rūpīga ārsta kontrole.

• Insulīns un iekšķīgi lietojamie pretdiabēta līdzekļi:

Metoprolol HEXAL® Z var nomākt simptomus, ko izraisa zema cukura koncentrācija asinīs - jo īpaši palielinātu pulsa ātrumu jeb tahikardiju - kā rezultātā netiek atpazīta zema cukura koncentrācija asinīs (hipoglikēmija). Beta receptoru blokatori (piemēram, Metoprolol HEXAL® Z) 2. tipa diabēta slimniekiem var nomākt insulīna atbrīvošanos. Regulāri jākontrolē cukura koncentrācija asinīs un atbilstoši jāpielāgo cukura koncentrāciju asinīs pazeminošo līdzekļu (insulīna un iekšķīgi lietojamo pretdiabēta preparātu) lietošana.

• Pretiekaisuma zāles (piemēram, indometacīns vai citas vielas, kas nomāc prostaglandīnu sintēzi):

Vienlaicīga beta receptoru blokatoru lietošana var izraisīt asinsspiedienu pazeminošās iedarbības samazināšanos.

• Epinefrīna lietošana noteiktos apstākļos:

Beta receptoru blokatoru, kas iedarbojas tikai uz sirdi (piemēram, Metoprolol HEXAL® Z), ietekme uz asinsspiedienu var būt daudz vājāka par neselektīvo beta blokatoru ietekmi.

Pacientiem, kuri lieto beta receptoru blokatorus, var būt traucēta epinefrīna iedarbība, ārstējot paaugstinātas jutības (anafilaktiskās) reakcijas (skatīt arī apakšpunktu "Īpaša piesardzība, lietojot Metoprolol HEXAL® Z, nepieciešama šādos gadījumos”).

Mijiedarbības veidi, kas saistīti ar Metoprolol HEXAL® Z metabolismu Zāles, kas stimulē vai nomāc endogēno enzīmu rašanos organismā, var ietekmēt metoprolola koncentrāciju asinīs un tādējādi arī tā iedarbības intensitāti. Rifampicīns pazemina metoprolola koncentrāciju asinīs, bet cimetidīns, etilspirts un hidralazīns to var paaugstināt. Vielas, kas nomāc aknu enzīma citohroma (CYP) 2D6 aktivitāti, piemēram, selektīvie serotonīna atpakaļsaistes inhibitori (piemēram, paroksetīns, fluoksetīns un sertralīns), difenhidramīns, hidroksihlorokvīns, celekoksibs, terbinafīns, neiroleptiskie līdzekļi (piemēram, hlorpromazīns, triflupromazīns, hlorprotiksēns) un, iespējams, arī propafenons var paaugstināt metoprolola koncentrāciju asinīs.

Nomācoša iedarbība uz šo aknu enzīmu aprakstīta arī lietojot tādas zāles kā amiodaronu un hinidīnu (līdzekļus pret aritmiju), ko lieto sirds ritma traucējumu ārstēšanai.

Metoprolols var palēnināt citu zāļu (piemēram, lidokaīna) izdalīšanos no organisma.

Metoprolol HEXAL® lietošana kopā ar uzturu

Metoprolol HEXAL® Z un etilspirts savstarpēji var izraisīt miegu izraisošās iedarbības pastiprināšanos.

Metoprolol HEXAL® Z lietošanas laikā Jums jāizvairās no alkoholisko dzērienu lietošanas.

Grūtniecība un zīdīšanas periods

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu.

Grūtniecība

Grūtniecības laikā metoprololu drīkst lietot tikai absolūtu indikāciju gadījumā un ja Jūsu ārsts paredzamo ieguvumu ir rūpīgi salīdzinājis ar iespējamo risku. Metoprolola lietošana jāpārtrauc 48 - 72 stundas pirms paredzētā dzemdību laika. Ja tas nav iespējams, ārstam jaundzimušais 48 - 72 stundas rūpīgi jānovēro.

Apstiprināts ZVA Zīdīšanas periods

Metoprolols izdalās mātes pienā.

Lai gan pēc ieteikto devu lietošanas nevēlamas blakusparādības nav paredzamas, zīdaiņi rūpīgi jānovēro attiecībā uz šo zāļu izraisītajiem simptomiem (ārstam, piemēram, jākontrolē viņa sirdsdarbība).

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Ārstējoties ar Metoprolol HEXAL® Z, var rasties reibonis vai noguruma sajūta. Šī iedarbība reakcijas spēju var ietekmēt tik ļoti, ka var tikt traucēta spēja vadīt transportlīdzekli, apkalpot mehānismus vai strādāt potenciāli bīstamās situācijās. Minētais īpaši iespējams pēc vienlaicīgas alkoholisko dzērienu lietošanas, kā arī pēc preparāta maiņas.

Svarīga informācija par kādu no sastāvdaļām

Šīs zāles satur glikozi, laktozi un saharozi (cukuru). Ja Jums ir zināms, ka nepanesat dažus cukurus, pirms Metoprolol HEXAL® Z lietošanas lūdziet padomu savam ārstam.


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Vienmēr lietojiet Metoprolol HEXAL® Z tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet savam ārstam vai farmaceitam.

Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg:

Ja vien Jūsu ārsts nav noteicis citādi, parastā deva ir šāda:

Paaugstināts asinsspiediens (hipertensija)

Pacientiem ar nedaudz vai mēreni paaugstinātu asinsspiedienu vienu reizi dienā jālieto pa divām Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 47,5 mg metoprolola sukcināta). Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 4 - 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm dienā (atbilst 95 - 190 mg* metoprolola sukcināta) vai papildus lietot vēl vienas asinsspiedienu pazeminošas zāles.

Koronārā sirds slimība (stenokardija)

Pa 4 - 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm vienu reizi dienā (atbilst 95 - 190 mg* metoprolola sukcināta). Ja nepieciešams, ārstēšanu var papildināt ar vēl vienām koronārās sirds slimības ārstēšanai paredzētām zālēm.

Sirds ritma traucējumi, tostarp arī ātra sirdsdarbība (sirds aritmijas)

Pa 4 - 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm vienu reizi dienā (atbilst

47,5 - 190 mg* metoprolola sukcināta).

Ārstēšana pēc sirdslēkmes

Pa 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm vienu reizi dienā (atbilst

190 mg* metoprolola sukcināta).

Nepatīkamas neregulāras un/vai spēcīgas sirdsdarbības (sirdsklauvju) sajūtas

Pa 4 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm vienu reizi dienā (atbilst

95 mg* metoprolola sukcināta). Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 8 Metoprolol

HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm dienā (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta).

Migrēnas profilakse

Pa 4 - 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm vienu reizi dienā (atbilst

95 - 190 mg* metoprolola sukcināta).

Sirds muskuļa vājums (sirds mazspēja)

Apstiprināts ZVA Ārstējot sirds muskuļa vājumu, Jūsu slimība vispirms jāstabilizē ar sirds mazspējas standarta terapijas palīdzību un metoprolola sukcināta deva jāpielāgo tieši Jums.

Pacientiem ar III - IV smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajā nedēļā ieteicamā sākumdeva ir puse Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 11,88 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Otrajā nedēļā šo devu var palielināt līdz vienai Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletei (atbilst 23,75 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Pacientiem ar II smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajās 2 nedēļās ieteicamā sākumdeva ir 1 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tablete (atbilst 23,75 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Vēlāk šī deva jādubulto. Katru otro nedēļu šo devu var dubultot līdz 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākajai devai, ko pacients panes. Ilgstošai balstterapijai ieteicamā deva ir 8 Metoprolol HEXAL® Z 23,75 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākā deva, ko pacients panes. Ārstējošajam ārstam jābūt ar pieredzi stabila simptomātiska sirds muskuļa vājuma ārstēšanā. Pēc katras devas palielināšanas rūpīgi jākontrolē pacienta stāvoklis. Ja pacientam krītas asinsspiediens, var būt jāsamazina vienlaikus lietoto zāļu deva. Nav obligāti, ka asinsspiediena kritums izslēdz ilgstošu ārstēšanu ar metoprololu, tomēr līdz pacienta stāvokļa stabilizācijai jāsamazina tā deva.

* Šādos apstākļos lietošanai ir pieejamas ilgstošās darbības tabletes ar piemērotu aktīvās vielas daudzumu.

MetoprololHEXAL® Z 47,5 mg:

Ja vien Jūsu ārsts nav noteicis citādi, parastā deva ir šāda:

Paaugstināts asinsspiediens (hipertensija)

Pacientiem ar viegli vai mēreni paaugstinātu asinsspiedienu jālieto pa 1 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletei (atbilst 47,5 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 2 - 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm dienā (atbilst 95 - 190 mg* metoprolola sukcināta) vai papildus lietot vēl vienas asinsspiedienu pazeminošas zāles.

Koronārā sirds slimība (stenokardija)

Pa 2 - 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, ārstēšanu var papildināt ar vēl vienām koronārās sirds slimības ārstēšanai paredzētām zālēm.

Sirds ritma traucējumi, tostarp arī ātra sirdsdarbība (sirds aritmijas)

Pa 2 - 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Ārstēšana pēc sirdslēkmes

Pa 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Nepatīkamas neregulāras un/vai spēcīgas sirdsdarbības sajūtas

Pa 2 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Migrēnas profilakse

Pa 2 - 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Apstiprināts ZVA Sirds muskuļa vājums (sirds mazspēja)

Ārstējot sirds muskuļa vājumu, Jūsu slimība vispirms jāstabilizē ar sirds mazspējas standarta terapijas palīdzību un metoprolola sukcināta deva jāpielāgo tieši Jums.

Pacientiem ar III - IV smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajā nedēļā ieteicamā sākumdeva ir 11,88 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Otrajā nedēļā šo devu var palielināt līdz pusei Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 23,75 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Pacientiem ar II smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajās 2 nedēļās ieteicamā sākumdeva ir puse Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 23,75 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Vēlāk šī deva jādubulto. Katru otro nedēļu šo devu var dubultot līdz 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākajai devai, ko pacients panes. Ilgstošai balstterapijai ieteicamā deva ir 4 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākā deva, ko pacients panes. Ārstējošajam ārstam jābūt ar pieredzi stabila simptomātiska sirds muskuļa vājuma ārstēšanā. Pēc katras devas palielināšanas rūpīgi jākontrolē pacienta stāvoklis. Ja pacientam krītas asinsspiediens, var būt jāsamazina vienlaikus lietoto zāļu deva. Nav obligāti, ka asinsspiediena kritums izslēdz ilgstošu ārstēšanu ar metoprololu, tomēr līdz pacienta stāvokļa stabilizācijai jāsamazina tā deva.

* Šādos apstākļos lietošanai ir pieejamas ilgstošās darbības tabletes ar piemērotu aktīvās vielas daudzumu.

Metoprolol HEXAL Z 95 mg:

Ja vien Jūsu ārsts nav noteicis citādi, parastā deva ir šāda:

Paaugstināts asinsspiediens (hipertensija)

Pacientiem ar viegli vai mēreni paaugstinātu asinsspiedienu jālieto pa pusei Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 47,5 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 1 - 2 Metoprolol HEXAL® Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) dienā vai papildus lietot vēl vienas asinsspiedienu pazeminošas zāles.

Koronārā sirds slimība (stenokardija)

Pa 1 - 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, ārstēšanu var papildināt ar vēl vienām koronārās sirds slimības ārstēšanai paredzētām zālēm.

Sirds ritma traucējumi, tostarp arī ātra sirdsdarbība (sirds aritmijas)

Pa 1 - 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Ārstēšana pēc sirdslēkmes

Pa 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Nepatīkamas neregulāras un/vai spēcīgas sirdsdarbības sajūtas

Pa 1 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletei (atbilst 95 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Migrēnas profilakse

Apstiprināts ZVA Pa 1 - 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Sirds muskuļa vājuma (sirds mazspējas) ārstēšana

Ārstējot sirds muskuļa vājumu, Jūsu slimība vispirms jāstabilizē ar sirds mazspējas standarta terapijas palīdzību un metoprolola sukcināta deva jāpielāgo tieši Jums. Pacientiem ar III - IV smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajā nedēļā ieteicamā sākumdeva ir 11,88 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Otrajā nedēļā šo devu var palielināt līdz 23,75 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Pacientiem ar II smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajās 2 nedēļās ieteicamā sākumdeva ir 23,75 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Vēlāk šī deva jādubulto. Katru otro nedēļu šo devu var dubultot līdz 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākajai devai, ko pacients panes. Ilgstošai balstterapijai ieteicamā deva ir 2 Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākā deva, ko pacients panes. Ārstējošajam ārstam jābūt ar pieredzi stabila simptomātiska sirds muskuļa vājuma ārstēšanā. Pēc katras devas palielināšanas rūpīgi jākontrolē pacienta stāvoklis. Ja pacientam krītas asinsspiediens, var būt jāsamazina vienlaikus lietoto zāļu deva. Nav obligāti, ka asinsspiediena kritums izslēdz ilgstošu ārstēšanu ar metoprololu, tomēr līdz pacienta stāvokļa stabilizācijai jāsamazina tā deva.

* Šādos apstākļos lietošanai ir pieejamas ilgstošās darbības tabletes ar piemērotu aktīvās vielas daudzumu.

Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg:

Ja vien Jūsu ārsts nav noteicis citādi, parastā deva ir šāda:

Pacientiem ar viegli vai mēreni paaugstinātu asinsspiedienu jālieto pa ⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 47,5 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tablešu (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) dienā vai papildus lietot vēl vienas asinsspiedienu pazeminošas zāles.

Koronārā sirds slimība (stenokardija)

Pa ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, ārstēšanu var papildināt ar vēl vienām koronārās sirds slimības ārstēšanai paredzētām zālēm.

Sirds ritma traucējumi, tostarp arī ātra sirdsdarbība (sirds aritmijas)

Pa ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Ārstēšana pēc sirdslēkmes

Pa 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg* metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Nepatīkamas neregulāras un/vai spēcīgas sirdsdarbības sajūtas

Pa ⅔ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 95 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā. Ja nepieciešams, šo devu var palielināt līdz 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Migrēnas profilakse

Apstiprināts ZVA Pa ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 95 - 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā.

Sirds muskuļa vājuma (sirds mazspējas) ārstēšana

Ārstējot sirds muskuļa vājumu, Jūsu slimība vispirms jāstabilizē ar sirds mazspējas standarta terapijas palīdzību un metoprolola sukcināta deva jāpielāgo tieši Jums. Pacientiem ar III - IV smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajā nedēļā ieteicamā sākumdeva ir 11,88 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Otrajā nedēļā šo devu var palielināt līdz 23,75 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Pacientiem ar II smaguma pakāpes sirds muskuļa vājumu (pēc NYHA klasifikācijas) pirmajās 2 nedēļās ieteicamā sākumdeva ir 23,75 mg* metoprolola sukcināta vienu reizi dienā. Vēlāk šī deva jādubulto. Katru otro nedēļu šo devu var dubultot līdz 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletēm (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākajai devai, ko pacients panes. Ilgstošai balstterapijai ieteicamā deva ir 1⅓ Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletes (atbilst 190 mg metoprolola sukcināta) vienu reizi dienā vai vislielākā deva, ko pacients panes. Ārstējošajam ārstam jābūt ar pieredzi stabila simptomātiska sirds muskuļa vājuma ārstēšanā. Pēc katras devas palielināšanas rūpīgi jākontrolē pacienta stāvoklis. Ja pacientam krītas asinsspiediens, var būt jāsamazina vienlaikus lietoto zāļu deva. Nav obligāti, ka asinsspiediena kritums izslēdz ilgstošu ārstēšanu ar metoprololu, tomēr līdz pacienta stāvokļa stabilizācijai jāsamazina tā deva.

* Šādos apstākļos lietošanai ir pieejamas ilgstošās darbības tabletes ar piemērotu aktīvās vielas daudzumu.

Ārstēšanas ilgumu noteiks Jūsu ārsts.

Ja Jums šķiet, ka Metoprolol HEXAL® Z iedarbība ir pārāk spēcīga vai pārāk vāja, lūdzam konsultēties ar savu ārstu.

Lietošanas veids

Iekšķīgai lietošanai.

Šīs ilgstošās darbības tabletes Jums jālieto vienu reizi dienā, vislabāk kopā ar brokastīm. Šīs ilgstošās darbības tabletes varat ieņem veselas vai sadalītas, tomēr jāizvairās no to sakošļāšanas vai saspiešanas. Šīs tabletes jāieņem kopā ar vismaz ½ glāzi ūdens.

Vienmēr lietojiet Metoprolol HEXAL® Z tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet savam ārstam vai farmaceitam.

Ja esat lietojis Metoprolol HEXAL® Z vairāk nekā noteikts

Nekavējoties sazinieties ar ārstu/neatliekamās palīdzības ārstu, kas, ievērojot saindēšanās simptomu smagumu, pieņems lēmumu par piemērotiem pasākumiem.

Atkarīgi no pārdozēšanas pakāpes iespējami šādi simptomi: ļoti izteikts asinsspiediena kritums, lēns pulss, traucēta impulsu pārvade no sirds priekškambariem uz kambariem, sirds muskuļa vājums, šoks, sirds apstāšanās, elpceļu muskuļu kontrakcijas, bezsamaņa (smagos gadījumos ar komu), slikta dūša, vemšana un zilgani sarkana ādas un gļotādu krāsa (cianoze).

Ja vienlaikus lietoti alkoholiskie dzērieni vai ieņemtas zāles, kas pazemina asinsspiedienu, hinidīns vai barbiturāti, šie simptomi var būt vēl smagāki.

Pēc šo zāļu ieņemšanas pirmās pārdozēšanas pazīmes parādās pēc 20 minūtēm līdz 2 stundām.

Apstiprināts ZVA Atstājiet šo zāļu iepakojumu pieejamā vietā, lai ārsts redz, kādu vielu esat ieņēmis un varētu sākt atbilstošus pasākumus.

Ja esat aizmirsis lietot Metoprolol HEXAL® Z

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu, bet turpiniet ārstēšanos tā, kā to noteicis Jūsu ārsts.

Ja Jūs pārtraucat lietot Metoprolol HEXAL® Z

Pirms pārtraucat vai priekšlaikus beidzat ārstēšanos ar Metoprolol HEXAL® Z, lūdzam konsultēties ar savu ārstu.

Ārstēšanu ar Metoprolol HEXAL® Z nav atļauts pārtraukt pēkšņi un preparāta deva jāsamazina pakāpeniski (skatīt apakšpunktu „Īpaša piesardzība, lietojot Metoprolol HEXAL® Z, nepieciešama šādos gadījumos”).

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, Metoprolol HEXAL® Z var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Lai aprakstītu nevēlamo blakus parādību sastopamību, izmantoti šādi standarta termini: ļoti bieži: vairāk nekā 1 no 10 ārstētajiem pacientiem bieži: mazāk nekā 1 no 10, bet vairāk nekā 1 no 100 ārstēto pacientu retāk: mazāk nekā 1 no 100, bet vairāk nekā 1 no 1000 ārstēto pacientu reti: mazāk nekā 1 no 1000, bet vairāk nekā 1 no 10 000 ārstēto pacientu ļoti reti: mazāk nekā 1 no 10 000 ārstēto pacientu nav zināms: nevar noteikt pēc pieejamiem datiem

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Ļoti reti: samazināts trombocītu skaits asinīs (trombocitopēnija), samazināts leikocītu skaits asinīs (leikopēnija)

Hormonālie (endokrīnie) traucējumi

Reti: diabēta saasināšanās bez raksturīgiem simptomiem (latents cukura diabēts)

Vielmaiņas un uztures traucējumi Retāk: ķermeņa masas palielināšanās

Psihiskie traucējumi

Retāk: depresija, traucēta koncentrēšanās spēja, miegainība vai miega traucējumi, murgi

Reti: nervozitāte, spriedzes sajūta

Ļoti reti: aizmāršība vai atmiņas traucējumi, apjukums, halucinācijas, personības izmaiņas

(piemēram, noskaņojuma maiņas)

Nervu sistēmas traucējumi

Bieži: reibonis, galvassāpes

Retāk: patoloģiskas ādas tirpšanas, durstīšanas vai nejutīguma sajūtas (parestēzijas)

Apstiprināts ZVA Acu bojājumi

Reti: redzes traucējumi, acu sausums vai kairinājums, konjunktīvas iekaisums (konjunktivīts)

Ausu un labirinta bojājumi

Ļoti reti: zvanīšana ausīs (tinnitus), dzirdes traucējumi

Sirds funkcijas traucējumi

Bieži: palēnināts pulss (bradikardija), ķermeņa līdzsvara traucējumi (ļoti reti kopā ar samaņas zudumu), sirdsklauves

Retāk: pārejoša sirds muskuļa vājuma simptomu saasināšanās, 1. smaguma pakāpes traucējumi impulsu pārvadē no sirds priekškambariem uz kambariem (1. pakāpes AV blokāde), sāpes sirds rajonā (prekardiālas sāpes).

Reti: sirdsdarbības traucējumi, sirds ritma traucējumi (aritmijas), impulsu pārvades traucējumi

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži: izteikts asinsspiediena kritums (jo īpaši – pieceļoties no guļus stāvokļa, ļoti reti kopā ar samaņas zudumu)

Bieži: aukstas plaukstas un pēdas

Ļoti reti: audu bojāeja (nekroze) pacientiem ar nopietniem perifērās asinsrites traucējumiem pirms ārstēšanas sākuma, simptomu saasināšanās pacientiem ar periodisku klibumu vai kāju un roku pirkstu asinsvadu spazmām (Reino sindroms)

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Bieži: apgrūtināta elpošana slodzes laikā Retāk: elpceļu spazmas (bronhu spazmas) Reti: aizlikts deguns

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Bieži: slikta dūša, sāpes vēderā, caureja, aizcietējums

Retāk: vemšana

Reti: mutes sausums

Ļoti reti: garšas sajūtas traucējumi

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Reti: patoloģiski aknu darbības izmeklējumu rezultāti

Ļoti reti: aknu iekaisums

Ādas un zemādas audu bojājumi

Retāk: ādas izsitumi (psoriāzei līdzīgi izsitumi un distrofiski ādas bojājumi), pastiprināta svīšana

Reti: matu izkrišana

Ļoti reti: jutība pret gaismu, psoriāzes saasināšanās, psoriāzes attīstība, psoriāzei līdzīgi simptomi uz ādas

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi

Retāk: muskuļu spazmas

Ļoti reti: locītavu sāpes, muskuļu vājums

Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības

Reti: impotence un citi dzimumfunkcijas traucējumi, Peronī slimība (dzimumlocekļa erekciju nodrošinošo slāņu sacietēšana jeb induratio penis plastica)

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Ļoti bieži: noguruma sajūta

Apstiprināts ZVA Retāk: šķidruma uzkrāšanās organisma audos (tūska)

Pasākumi blakusparādību atvieglošanai

Ja Jums ir blakusparādības, Jūsu ārsts var ieteikt piemērotus pretpasākumus vai nepieciešamības gadījumā pārtraukt ārstēšanos.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt savam ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Nelietot Metoprolol HEXAL® Z pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un ārējās kartona kastītes pēc Derīgs līdz. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.


Izvērst / Savērst Sīkāka informācija

Ko Metoprolol HEXAL® Z satur

Aktīvā viela ir metoprolola sukcināts.

Citas sastāvdaļas ir: mikrokristāliska celuloze (E460), krospovidons, glikoze, hipromeloze, laktozes monohidrāts, makrogols 4000, magnija stearāts (Ph. Eur.), kukurūzas ciete, poliakrilāts, koloidāls silīcija dioksīds, saharoze, talks un krāsviela titāna dioksīds (E171)

95 mg tabletēs arī: Dzelzs (III) oksīds (E172)

Metoprolol HEXAL® Z ārējais izskats un iepakojums

Metoprolol HEXAL® Z 23,75/- 47,5 mg ir baltas iegarenas tabletes ar dalījuma līniju abās pusēs.

Metoprolol HEXAL® Z 95 mg ir gaiši dzeltenas iegarenas tabletes ar dalījuma līniju abās pusēs.

Metoprolol HEXAL® Z 142,5 mg ir baltas iegarenas tabletes ar divām dalījuma līnijām abās pusēs.

PP un alumīnija blisteri

Iepakojumu lielumi: pa 10, 20, 28, 30, 50, 50x1, 60 un 100 ilgstošās darbības tabletēm

PVH/aclar un alumīnija blisteri

Iepakojumu lielumi: pa 10, 20, 28, 30, 50, 50x1, 60 un 100 ilgstošās darbības tabletēm

ABPE pudeles

Iepakojumu lielumi: pa 30, 60, 100, 250 un 500 ilgstošās darbības tabletēm

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

HEXAL AG

IndustriestraPe 25 D-83607 Holzkirchen Vācija

Ražotāji

Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Allee 1 D-39179 Barleben Vācija

LEK S.A. ul. Podlipie 16

95-010 Strykow

Polija ar ražošanas vietu

LEK S.A. ul. Domaniewska 50 c

02-672 Warszawa

Polija

Lek Pharmaceuticals d. d. Verovškova 57, 1526 Ljubljana Slovēnija"Metoprolol Hexal Z 95mg tabletes N30" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

Euro aptieka 14, SIA
Izgatavo zāles
Strādnieku iela 103, Daugavpils
(6 54) 510 27
aptieka14@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 19:00 VII 10:00 - 17:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Cēsu Centra aptieka, SIA Zāles

Vienības laukums 2a, Cēsis
(6 41) 071 58
zales.cesis@e-apollo.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Mūsas aptieka, SIA

Dārza iela 12a, Bauska
(6 39) 605 90
musasaptieka@apollo.lv
Darba laiks: I - V 07:00 - 21:00 VI 09:00 - 15:00 
Laiks līdz iestādes darba laika beigām: 13st. 51min.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 19, SIA

Stirnu iela 31, Rīga
(6) 757 28 57
aptieka19@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 20:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Limbažu aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Burtnieku iela 1, Limbaži
(6 40) 701 13
limbazu.aptieka@apollo.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 18:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 24, SIA
Izgatavo zāles
Kr.Barona iela 8, Rīga
(6) 722 55 79
aptieka24@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 21:00 VI 10:00 - 20:00 VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 26, SIA
Izgatavo zāles
Kurzemes prospekts 141, Rīga
(6) 770 44 50
aptieka26@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 08:00 - 22:00 VI 08:00 - 21:00 VII 09:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 41, SIA Dzelzavas

Dzelzavas iela 6A, Rīga
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Kolibri AD aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Viestura iela 10, Jēkabpils
(6 52) 358 53
kolibri.ad@inbox.lv t.
Darba laiks: I - V 07:30 - 20:00 VI 07:30 - 18:00 VII 09:00 - 15:00 
Laiks līdz iestādes darba laika beigām: 12st. 51min.
Vērtējums ratingratingratingratingrating

BENU aptieka 31, SIA
Izgatavo zāles
Baznīcas iela 9, Kuldīga
(6 33) 224 74
Darba laiks: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating