5 biežāk meklētās

Ultracod 500mg/30mg tabletes N10 (0)

Nervu sistēma >  Pretsāpju līdzekļi
Nosaukums: Ultracod 500mg/30mg tabletes N10
Aktīvās vielas: Codeine, combinations excl. Psycholeptics
Tipas: Recepte netiek kompensēta
Ražotājs: Zentiva
ATC kods N02AJ06
Vidējā cena: 4,17 Eur
Apmeklētāji cenas: -

Izvērst / Savērst Kas ir šīs zāles un kādam nolūkam to lieto

Ultracod ir kombinētas zāles, kas satur divas aktīvās vielas – paracetamolu un kodeīna fosfāta hemihidrātu (=kodeīnu), un tas pieder pretsāpju zāļu grupai.

Ultracod paredzēts vidēji stipru un stipru sāpju ārstēšanai; to var lietot pieaugušie un pusaudži, kas vecāki par 12 gadiem, dažādas izcelsmes sāpju, piemēram, galvassāpju, zobu sāpju, balsta un kustību sistēmas sāpju vai sāpīgu menstruāciju gadījumā.


Izvērst / Savērst Pirms šo zāļu lietošanas

Nelietojiet Ultracod šādos gadījumos

ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret paracetamolu, kodeīnu vai kādu citu Ultracod sastāvdaļu (skatīt punktu 6.),

ja Jums ir akūtas astmas lēkmes vai smagas elpošanas problēmas,

ja Jums ir galvas trauma vai paaugstināts intrakraniālais spiediens (piemēram, kā sekas asiņošanai smadzenēs vai audzējam),

ja Jums ir akūta aknu mazspēja un smaga aknu slimība,

ja Jums nesen bijusi aknu, žultspūšļa vai žultsvada operācija,

ja Jūs lietojat zāles depresijas ārstēšanai, ko sauc par MAOi (monoaminooksidāzes inhibitori), vai esat tās lietojis pēdējo 2 nedēļu laikā,

ja Jums ir paralītisks ileus (stāvoklis, kad zarnu muskuļi neļauj pārvietoties barībai, kā rezultātā veidojas zarnu nosprostojums),

ja Jums ir konstatēts enzīma glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes trūkums.

Zāles nedrīkst lietot bērni, kas jaunāki par 12 gadiem. Ilgstošai lietošanai Ultracod nav piemērots.

Apstiprināts ZVA Īpaša piesardzība, lietojot Ultracod

Šo zāļu kombināciju nedrīkst lietot:

ja Jums ir akūta aknu slimība;

ja Jums ir smaga nieru slimība;

ja Jūs lietojat daudz alkohola, narkotiskās vielas vai psihoaktīvās vielas, vai ja esat atkarīgs no opiātiem (morfija, kodeīna). Alkoholiķiem, ja tie vienlaikus ar alkoholu lieto Ultracod, var rasties aknu bojājums;

ja Jums ir apziņas traucējumi.

Piesardzība jāievēro

- ja Jums ir hroniski aizcietējumi, zarnu slimība ar iekaisumu vai nosprostojumu, smaga caureja, izteikti pastiprināta svīšana vai smaga asiņošana, neregulāra sirdsdarbība, myasthenia gravis

(autoimūna slimība, kas izraisa muskuļu vājumu), žultsakmeņi, prostatas hipertrofija vai akūta vēdera dobuma orgānu slimība.

Pavājinātas aknu vai nieru funkcijas gadījumā un hemodialīzes pacientiem nepieciešams samazināt devu vai pagarināt intervālu starp devām.

Ultracod nedrīkst lietot vienlaikus ar citām zālēm, kas satur paracetamolu un kodeīnu.

Ja nepieciešama ilgstoša Ultracod lietošana, jākontrolē aknu enzīmu līmenis.

Ilgstoši lietojot lielas devas Ultracod, kas neatbilst ārsta ieteiktajām, var rasties galvassāpes. Šādos gadījumos nepalieliniet devu. Pārtrauciet zāļu lietošanu un meklējiet medicīnisku palīdzību.

Lietojot lielākas devas nekā ieteikts, pastāv smaga aknu bojājuma risks.

Ilgstoši lietojot lielas devas, zāles var radīt pieradumu.

Citu zāļu lietošana

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Ultracod var pastiprināt citu zāļu iedarbību, kurām ir nomācoša ietekme uz nervu sistēmu, piemēram, miega zāles, nomierinošas zāles, zāles pret alerģiju, depresiju, citas pretsāpju zāles. Vienlaicīga Ultracod un dažu miega zāļu, zāļu pret epilepsiju vai rifampicīna (antibiotisks līdzeklis) lietošana var radīt aknu bojājumu.

Vienlaicīgi lietojot Ultracod un lamotrigīnu (zāles pret epilepsiju), lamotrigīna iedarbība var samazināties.

Zāles Ultracod vienlaicīgi lietojot ar hloramfenikolu (antibiotisks līdzeklis), antibiotiskais līdzeklis var uzkrāties organismā un tā kaitīgā iedarbība var pastiprināties.

Ultracod iedarbības sākums var aizkavēties, vienlaicīgi lietojot vielas, kas palēnina kuņģa iztukšošanos (piemēram, propantelīns) vai vielas, kas samazina holesterīna līmeni (holestiramīns). Ultracod iedarbību var veicināt, vienlaicīgi lietojot līdzekļus, kas paātrina kuņģa iztukšošanos (piemēram, metoklopramīds vai domperidons).

Perorālie kontraceptīvie līdzekļi var pavājināt paracetamola iedarbību.

Jāizvairās kodeīnu lietot vienlaikus ar atkrēpojošiem līdzekļiem (piemēram, ambroksolu), jo kodeīns var kavēt klepus refleksu.

Vienlaicīgi lietojot paracetamolu (Ultracod aktīvā viela) un zidovudīnu (pretvīrusu līdzeklis), var samazināties balto asinsķermenīšu skaits un rasties aknu bojājums.

Ilgstoši lietojot Ultracod lielās devās (vairāk nekā 4 tabletes dienā) vienlaikus ar dažām zālēm, kas samazina asins recēšanu (varfarīnu vai kumarīna atvasinājumus), ir novērota biežāka asiņošana. Tāpēc šādas vienlaicīgas terapijas gadījumā biežāk jākontrolē asins rece.

Ultracod lietošana kopā ar uzturu

Zāles jālieto pirms ēšanas vai ēdienreizes laikā.

Apstiprināts ZVA Ultracod lietošanas laikā jāizvairās lietot alkoholu. Pārmērīga alkohola lietošana vienlaikus ar Ultracod var radīt aknu bojājumu. Lielākais aknu bojājuma risks ir hroniskiem alkohola lietotājiem, ja tie lieto Ultracod pēc īslaicīga atturēšanās perioda (12 stundas).

Grūtniecība un zīdīšanas periods

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Ultracod var lietot grūtniecības laikā tikai nepieciešamības gadījumā un tikai pēc tam, kad ārsts rūpīgi izvērtējis risku un ieguvumu.

Ja Jūs barojat bērnu ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Zāles izdalās mātes pienā un atsevišķos gadījumos tās nelabvēlīgi ietekmēja ar krūti barotus zīdaiņus. Tāpēc jālieto vismazākā Ultracod deva pēc iespējas īsāku laiku (maksimāli 1 nedēļu). Pārtrauciet ārstēšanu un sazinieties ar tuvāko medicīnas iestādi, ja bērnam parādās tādi simptomi, kā miegainība, šauras acu zīlītes, pavājināta zīšana, atslābuši muskuļi, apgrūtināta elpošana vai ja Jums pašai ir slikta dūša, vemšana un aizcietējumi.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Ultracod var nelabvēlīgi ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus, jo tas samazina reakcijas ātrumu. It īpaši tas novērojams, Ultracod lietojot vienlaikus ar nervu sistēmu nomācošām zālēm (piemēram, miega zālēm).


Izvērst / Savērst Kā lietot šīs zāles

Vienmēr lietojiet Ultracod tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Pieaugušie un pusaudži, kas vecāki par 12 gadiem:

1 – 2 tabletes līdz 4 reizēm dienā (pēc nepieciešamības) ar 4 – 8 stundu intervāliem starp atsevišķām devām. Maksimālā dienas deva ir 8 tabletes.

Tabletes jānorij veselas, uzdzerot pietiekamu daudzumu šķidruma.

Gados vecāki cilvēki:

Lietošana kā pieaugušajiem. Ārsts noteiks, vai Jums nav nepieciešama samazināta deva.

Pacienti ar pavājinātu aknu un/vai nieru funkciju:

Devu noteiks ārsts. Šādiem pacientiem deva parasti jāsamazina vai jāpagarina intervāls starp atsevišķām devām. Pavājinātas nieru funkcijas gadījumā jālieto ne vairāk kā 1 tablete ar 6 – 8 stundu intervālu starp devām.

Ja esat lietojis Ultracod vairāk nekā noteikts

Pārdozēšanas gadījumā vai, ja zāles nejauši lietojis bērns, nekavējoties meklējiet medicīnisku palīdzību.

Pārdozēšana var izpausties kā elpošanas nomākums, miegainība, acu zīlīšu sašaurināšanās, slikta dūša, vemšana, galvassāpes, urīna un fēču aizture, zilgana ādas un gļotādu nokrāsa, auksta āda, svīšana, dzelte.

Ja esat aizmirsis lietot Ultracod

Ieņemiet aizmirsto devu tiklīdz atceraties. Ja tuvojas nākamās devas lietošanas laiks, izlaidiet aizmirsto devu un lietojiet nākamo paredzētajā laikā. Vienmēr ievērojiet vismaz 4 stundu intervālu starp devām.

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Apstiprināts ZVA Ja Jūs pārtraucat lietot Ultracod

Strauji pārtraucot lietošanu, ja Ultracod lietots ilgstoši un lielākās devās nekā ieteiktās, ziņots par galvassāpēm un nogurumu, sāpēm muskuļos, nervozitāti un gremošanas traucējumiem. Šīs problēmas izzūd dažu dienu laikā pēc lietošanas pārtraukšanas. Pēc tam Ultracod var lietot tikai, ja to parakstījis ārsts.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, Ultracod var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Nekavējoties pārtrauciet zāļu lietošanu un meklējiet medicīnisku palīdzību, ja rodas sejas, ādas un gļotādu pietūkums vai elpas trūkums.

Lietojot paracetamolu un kodeīnu (Ultracod aktīvās vielas), ziņots par šādām blakusparādībām (to rašanās biežuma secībā):

Bieži (var rasties 1-10 pacientiem no 100): nogurums, ģībšana, reibonis, vieglas galvassāpes, asinsspiediena pazemināšanās, aizcietējumi un, it īpaši ārstēšanas sākumā, slikta dūša un vemšana.

Retāk (var rasties 1-10 pacientiem no 1 000): miega traucējumi, nieze, ādas apsārtums, nātrene.

Reti (var rasties 1-10 pacientiem no 10 000): sīkšana un zvanīšana ausīs, elpas trūkums, mutes sausums, alerģiski izsitumi.

Ļoti reti (var rasties mazāk nekā 1 pacientam no 10 000): balto un sarkano asinsķermenīšu skaita, kā arī asins plātnīšu skaita samazināšanās, paaugstināta jutība (ar balsenes tūsku, elpas trūkumu, pastiprinātas svīšanas epizodēm, sliktu dūšu, asinsspiediena samazināšanos), bronhu sašaurināšanās (astma).

Lietojot lielākas Ultracod devas nekā ieteikts, ir ziņots par īslaicīgu apziņas zudumu, redzes traucējumiem, acu zīlīšu sašaurināšanos, kustību spējas traucējumiem, garastāvokļa pārmaiņām.

Ja pacienti ar paaugstinātu intrakraniālo spiedienu vai galvas trauma lieto lielākas devas, ziņots par elpošanas nomākumu.

Ziņots par plaušu tūsku, lietojot lielas devas, it īpaši pacientiem ar plaušu funkcijas traucējumiem.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.


Izvērst / Savērst Kā uzglabāt šīs zāles

Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Nelietot Ultracod pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.

Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


Izvērst / Savērst Sīkāka informācija

1. KAS IR ULTRACOD UN KĀDAM NOLŪKAM TO LIETO

Ultracod ir kombinētas zāles, kas satur divas aktīvās vielas – paracetamolu un kodeīna fosfāta hemihidrātu (=kodeīnu), un tas pieder pretsāpju zāļu grupai.

Ultracod paredzēts vidēji stipru un stipru sāpju ārstēšanai; to var lietot pieaugušie un pusaudži, kas vecāki par 12 gadiem, dažādas izcelsmes sāpju, piemēram, galvassāpju, zobu sāpju, balsta un kustību sistēmas sāpju vai sāpīgu menstruāciju gadījumā.

2. PIRMS ULTRACOD LIETOŠANAS

Nelietojiet Ultracod šādos gadījumos

ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret paracetamolu, kodeīnu vai kādu citu Ultracod sastāvdaļu (skatīt punktu 6.),

ja Jums ir akūtas astmas lēkmes vai smagas elpošanas problēmas,

ja Jums ir galvas trauma vai paaugstināts intrakraniālais spiediens (piemēram, kā sekas asiņošanai smadzenēs vai audzējam),

ja Jums ir akūta aknu mazspēja un smaga aknu slimība,

ja Jums nesen bijusi aknu, žultspūšļa vai žultsvada operācija,

ja Jūs lietojat zāles depresijas ārstēšanai, ko sauc par MAOi (monoaminooksidāzes inhibitori), vai esat tās lietojis pēdējo 2 nedēļu laikā,

ja Jums ir paralītisks ileus (stāvoklis, kad zarnu muskuļi neļauj pārvietoties barībai, kā rezultātā veidojas zarnu nosprostojums),

ja Jums ir konstatēts enzīma glikozes-6-fosfātdehidrogenāzes trūkums.

Zāles nedrīkst lietot bērni, kas jaunāki par 12 gadiem. Ilgstošai lietošanai Ultracod nav piemērots.

Apstiprināts ZVA Īpaša piesardzība, lietojot Ultracod

Šo zāļu kombināciju nedrīkst lietot:

ja Jums ir akūta aknu slimība;

ja Jums ir smaga nieru slimība;

ja Jūs lietojat daudz alkohola, narkotiskās vielas vai psihoaktīvās vielas, vai ja esat atkarīgs no opiātiem (morfija, kodeīna). Alkoholiķiem, ja tie vienlaikus ar alkoholu lieto Ultracod, var rasties aknu bojājums;

ja Jums ir apziņas traucējumi.

Piesardzība jāievēro

- ja Jums ir hroniski aizcietējumi, zarnu slimība ar iekaisumu vai nosprostojumu, smaga caureja, izteikti pastiprināta svīšana vai smaga asiņošana, neregulāra sirdsdarbība, myasthenia gravis

(autoimūna slimība, kas izraisa muskuļu vājumu), žultsakmeņi, prostatas hipertrofija vai akūta vēdera dobuma orgānu slimība.

Pavājinātas aknu vai nieru funkcijas gadījumā un hemodialīzes pacientiem nepieciešams samazināt devu vai pagarināt intervālu starp devām.

Ultracod nedrīkst lietot vienlaikus ar citām zālēm, kas satur paracetamolu un kodeīnu.

Ja nepieciešama ilgstoša Ultracod lietošana, jākontrolē aknu enzīmu līmenis.

Ilgstoši lietojot lielas devas Ultracod, kas neatbilst ārsta ieteiktajām, var rasties galvassāpes. Šādos gadījumos nepalieliniet devu. Pārtrauciet zāļu lietošanu un meklējiet medicīnisku palīdzību.

Lietojot lielākas devas nekā ieteikts, pastāv smaga aknu bojājuma risks.

Ilgstoši lietojot lielas devas, zāles var radīt pieradumu.

Citu zāļu lietošana

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Ultracod var pastiprināt citu zāļu iedarbību, kurām ir nomācoša ietekme uz nervu sistēmu, piemēram, miega zāles, nomierinošas zāles, zāles pret alerģiju, depresiju, citas pretsāpju zāles. Vienlaicīga Ultracod un dažu miega zāļu, zāļu pret epilepsiju vai rifampicīna (antibiotisks līdzeklis) lietošana var radīt aknu bojājumu.

Vienlaicīgi lietojot Ultracod un lamotrigīnu (zāles pret epilepsiju), lamotrigīna iedarbība var samazināties.

Zāles Ultracod vienlaicīgi lietojot ar hloramfenikolu (antibiotisks līdzeklis), antibiotiskais līdzeklis var uzkrāties organismā un tā kaitīgā iedarbība var pastiprināties.

Ultracod iedarbības sākums var aizkavēties, vienlaicīgi lietojot vielas, kas palēnina kuņģa iztukšošanos (piemēram, propantelīns) vai vielas, kas samazina holesterīna līmeni (holestiramīns). Ultracod iedarbību var veicināt, vienlaicīgi lietojot līdzekļus, kas paātrina kuņģa iztukšošanos (piemēram, metoklopramīds vai domperidons).

Perorālie kontraceptīvie līdzekļi var pavājināt paracetamola iedarbību.

Jāizvairās kodeīnu lietot vienlaikus ar atkrēpojošiem līdzekļiem (piemēram, ambroksolu), jo kodeīns var kavēt klepus refleksu.

Vienlaicīgi lietojot paracetamolu (Ultracod aktīvā viela) un zidovudīnu (pretvīrusu līdzeklis), var samazināties balto asinsķermenīšu skaits un rasties aknu bojājums.

Ilgstoši lietojot Ultracod lielās devās (vairāk nekā 4 tabletes dienā) vienlaikus ar dažām zālēm, kas samazina asins recēšanu (varfarīnu vai kumarīna atvasinājumus), ir novērota biežāka asiņošana. Tāpēc šādas vienlaicīgas terapijas gadījumā biežāk jākontrolē asins rece.

Ultracod lietošana kopā ar uzturu

Zāles jālieto pirms ēšanas vai ēdienreizes laikā.

Apstiprināts ZVA Ultracod lietošanas laikā jāizvairās lietot alkoholu. Pārmērīga alkohola lietošana vienlaikus ar Ultracod var radīt aknu bojājumu. Lielākais aknu bojājuma risks ir hroniskiem alkohola lietotājiem, ja tie lieto Ultracod pēc īslaicīga atturēšanās perioda (12 stundas).

Grūtniecība un zīdīšanas periods

Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Ultracod var lietot grūtniecības laikā tikai nepieciešamības gadījumā un tikai pēc tam, kad ārsts rūpīgi izvērtējis risku un ieguvumu.

Ja Jūs barojat bērnu ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Zāles izdalās mātes pienā un atsevišķos gadījumos tās nelabvēlīgi ietekmēja ar krūti barotus zīdaiņus. Tāpēc jālieto vismazākā Ultracod deva pēc iespējas īsāku laiku (maksimāli 1 nedēļu). Pārtrauciet ārstēšanu un sazinieties ar tuvāko medicīnas iestādi, ja bērnam parādās tādi simptomi, kā miegainība, šauras acu zīlītes, pavājināta zīšana, atslābuši muskuļi, apgrūtināta elpošana vai ja Jums pašai ir slikta dūša, vemšana un aizcietējumi.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Ultracod var nelabvēlīgi ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus, jo tas samazina reakcijas ātrumu. It īpaši tas novērojams, Ultracod lietojot vienlaikus ar nervu sistēmu nomācošām zālēm (piemēram, miega zālēm).

3. KĀ LIETOT ULTRACOD

Vienmēr lietojiet Ultracod tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Pieaugušie un pusaudži, kas vecāki par 12 gadiem:

1 – 2 tabletes līdz 4 reizēm dienā (pēc nepieciešamības) ar 4 – 8 stundu intervāliem starp atsevišķām devām. Maksimālā dienas deva ir 8 tabletes.

Tabletes jānorij veselas, uzdzerot pietiekamu daudzumu šķidruma.

Gados vecāki cilvēki:

Lietošana kā pieaugušajiem. Ārsts noteiks, vai Jums nav nepieciešama samazināta deva.

Pacienti ar pavājinātu aknu un/vai nieru funkciju:

Devu noteiks ārsts. Šādiem pacientiem deva parasti jāsamazina vai jāpagarina intervāls starp atsevišķām devām. Pavājinātas nieru funkcijas gadījumā jālieto ne vairāk kā 1 tablete ar 6 – 8 stundu intervālu starp devām.

Ja esat lietojis Ultracod vairāk nekā noteikts

Pārdozēšanas gadījumā vai, ja zāles nejauši lietojis bērns, nekavējoties meklējiet medicīnisku palīdzību.

Pārdozēšana var izpausties kā elpošanas nomākums, miegainība, acu zīlīšu sašaurināšanās, slikta dūša, vemšana, galvassāpes, urīna un fēču aizture, zilgana ādas un gļotādu nokrāsa, auksta āda, svīšana, dzelte.

Ja esat aizmirsis lietot Ultracod

Ieņemiet aizmirsto devu tiklīdz atceraties. Ja tuvojas nākamās devas lietošanas laiks, izlaidiet aizmirsto devu un lietojiet nākamo paredzētajā laikā. Vienmēr ievērojiet vismaz 4 stundu intervālu starp devām.

Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Apstiprināts ZVA Ja Jūs pārtraucat lietot Ultracod

Strauji pārtraucot lietošanu, ja Ultracod lietots ilgstoši un lielākās devās nekā ieteiktās, ziņots par galvassāpēm un nogurumu, sāpēm muskuļos, nervozitāti un gremošanas traucējumiem. Šīs problēmas izzūd dažu dienu laikā pēc lietošanas pārtraukšanas. Pēc tam Ultracod var lietot tikai, ja to parakstījis ārsts.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.

4. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS

Tāpat kā citas zāles, Ultracod var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Nekavējoties pārtrauciet zāļu lietošanu un meklējiet medicīnisku palīdzību, ja rodas sejas, ādas un gļotādu pietūkums vai elpas trūkums.

Lietojot paracetamolu un kodeīnu (Ultracod aktīvās vielas), ziņots par šādām blakusparādībām (to rašanās biežuma secībā):

Bieži (var rasties 1-10 pacientiem no 100): nogurums, ģībšana, reibonis, vieglas galvassāpes, asinsspiediena pazemināšanās, aizcietējumi un, it īpaši ārstēšanas sākumā, slikta dūša un vemšana.

Retāk (var rasties 1-10 pacientiem no 1 000): miega traucējumi, nieze, ādas apsārtums, nātrene.

Reti (var rasties 1-10 pacientiem no 10 000): sīkšana un zvanīšana ausīs, elpas trūkums, mutes sausums, alerģiski izsitumi.

Ļoti reti (var rasties mazāk nekā 1 pacientam no 10 000): balto un sarkano asinsķermenīšu skaita, kā arī asins plātnīšu skaita samazināšanās, paaugstināta jutība (ar balsenes tūsku, elpas trūkumu, pastiprinātas svīšanas epizodēm, sliktu dūšu, asinsspiediena samazināšanos), bronhu sašaurināšanās (astma).

Lietojot lielākas Ultracod devas nekā ieteikts, ir ziņots par īslaicīgu apziņas zudumu, redzes traucējumiem, acu zīlīšu sašaurināšanos, kustību spējas traucējumiem, garastāvokļa pārmaiņām.

Ja pacienti ar paaugstinātu intrakraniālo spiedienu vai galvas trauma lieto lielākas devas, ziņots par elpošanas nomākumu.

Ziņots par plaušu tūsku, lietojot lielas devas, it īpaši pacientiem ar plaušu funkcijas traucējumiem.

Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.

5. KĀ UZGLABĀT ULTRACOD

Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā.

Nelietot Ultracod pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.

Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. SĪKĀKA INFORMĀCIJA

Ko Ultracod satur

Aktīvās vielas ir paracetamols 500 mg un kodeīna fosfāta hemihidrāts 30 mg vienā tabletē.

Apstiprināts ZVA Citas sastāvdaļas ir mikrokristāliskā celuloze, preželatinizēta kukurūzas ciete, kroskarmelozes nātrija sāls, povidons 30, stearīnskābe, bezūdens koloidālais silīcija dioksīds.

Ultracod ārējais izskats un iepakojums

Gandrīz baltas, iegarenas, abpusēji izliektas tabletes PVH/PVDH/Al blisterī. Iepakojumā 10, 20, 30, 60 vai 100 tabletes. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Zentiva, k.s., Praha10, Dolni Mecholupy, U kabelorny 130, 10237, Čehija

Ražotājs

Zentiva, k.s., Praha10, Dolni Mecholupy, U kabelorny 130, 10237, Čehija Zentiva, a.s.,Nitrianska 100 ,92027 Hlohovec, Slovākijas Republika

Šīs zāles reģistrētas Eiropas Ekonomiskās Zonas dalībvalstīs ar šādiem nosaukumiem:

Čehijā: Ultracod

Polijā: Ultracod

Latvijā: Ultracod 500 mg/ 30 mg tabletes

Lietuvā: Ultracod 500mg/30mg tabletes Rumānijā : Ultracod Slovākijā: Ultracod"Ultracod 500mg/30mg tabletes N10" īpašības

/Images/PDF32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt
/Images/Word32.png Lietošanas instrukcija   Lejupielādēt

Meklēt pēc atrašanās vietas tās aptiekas, kurās iespējams ir pieejams šis produkts (drošības pēc lūdzam sazināties ar aptieku un pārliecināties par šī produkta pieejamību):
Reģions: Vieta: Aptieku tīkls:
 

Šis produkts iespējams pieejams šādās aptiekās: Aptieka meklēta šajā teritorijā: Visa Latvija

Vidus aptieka, SIA Sentor Farm

Slokas iela 26, Jūrmala
(6) 776 03 11
aptieka5847@aptiekas.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 6, SIA

A.Saharova iela 20A, Rīga
(6) 713 72 34
aptieka6@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00-22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 32, SIA
Izgatavo zāles
K.Ulmaņa gatve 88, Rīga
(6) 747 08 23
aptieka32@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00 - 22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Pļavnieki aptieka, SIA Farma Balt
Izplata narkotiskās un tām pielīdzinātās psihotropās zāles
A.Saharova iela 16, Rīga
(6) 724 68 13
fb6219@aptiekasf.lv
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 1, SIA

Jūrmalas gatve 85, Rīga
(6) 740 30 06
Darba laiks: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Jaunrozes aptieka, SIA
Izgatavo zāles
Rīgas iela 37/39, Liepāja
(6 34) 22 573
annasap@inbox.lv
Darba laiks: I 08:00 - 18:00 II - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 16:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 35, SIA
Izgatavo zāles
Brīvības iela 404, Rīga
(6) 756 66 36
aptieka35@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - V 09:00 - 20:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

Euro aptieka 5, SIA Astras aptieka

A.Deglava iela 67, Rīga
(6) 780 28 96
aptieka5@euroaptieka.lv
Darba laiks: I - VII 08:00 - 22:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

BENU aptieka 7, SIA

Pulkveža Brieža iela 33A, Rīga
(6) 733 86 73
Darba laiks: I - VII 09:00 - 21:30 
Vērtējums ratingratingratingratingrating

BENU aptieka 3, SIA
Izgatavo zāles
A.Dombrovska iela 23, Rīga
(6) 735 38 17
Darba laiks: I - V 09:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Vērtējums ratingratingratingratingrating